Šéf Xboxu: Nový Xbox Scarlett dostane first-party hru každé 3-4 mesiace

Project Scarlett

Dočkáme sa viac exkluzivít, ako pri Xbox One.

Nový šéf Xboxu, Matt Booty, sa už snaží robiť nejaké sľuby. Týkajú sa konzoly Xbox Scarlett, novej generácie Xboxu, ktorá sa do predaja dostane budúci rok. Je síce pravda, že Microsoft posledný rok nakúpil množstvo štúdií, tieto hry však môžu byť vo vývoji niekoľko rokov.

Hovoriac o first-party štúdiách pod Microsoftom, Booty sa vyjadril takto: “Pri vstupe do rok 2020 sa cítime veľmi dobre, našim cieľom je priniesť novú hru zhruba každý tretí-štvrtý mesiac.” Hovorí samozrejme o tituloch na Xbox priamo zo štúdií Microsoftu, takže najmä o exkluzivitách.

Xbox sa tak dotiahne na SONY, pretože PlayStation 4 dostal zhruba toľko veľkých exkluzivít každý rok. Či už to boli pokračovania exkluzívnych značiek ako Uncharted, God of War, či novinky ako Horizon a Spider-Man. SONY tiež vyplnilo diery na trhu aj skvelými remakmi starších hier.

Microsoft má momentálne 15 štúdií, ktoré pracujú na hrách pre Xbox Scarlett. Medzi nimi 343 Industries, PlayGround Games, Rare, The Coalition a ďalšie. HALO Infinite je však zatiaľ jedným reálne oznámeným exkluzívnycm titulom, o ktorom vieme.

E3: Halo Infinite je první hra pro next gen Xbox

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site