PS2 hry na Xbox Series S

Xbox Series S spustí PS2 hry, PS5 to nedokáže

30 novembra, 2020 Lukáš Kanik

Xbox dokáže emulovať staré PS2 hry, PlayStation 5 nemá ani spätnú kompatibilitu.

Majitelia konzol Xbox Series X a S objavili v systéme možnosť odomknúť si developerský mód. Cez neho je potom možné spustiť emulátor starších hier. Emulátor RetroArch dokáže spustiť aj hry, ktoré nie sú natívne pre danú konzolu a tak dokáže rozbehnúť aj PlayStation hry.

Youtuber Modern Vintage Gamer ukázal, ako na Xbox Series S bežia PlayStation 2 hry. Okrem pár grafických artefaktov bežia aj prekvapivo dobre a plynulo. Samotný youtuber tvrdí, že emulátor podáva excelentný výkon. Ako PS2 hry bežia na Xbox Series S, si môžete pozrieť nižšie na videu.

Za zmineku stojí aj to, že samotná konzola PlayStation 5 nemá možnosť emulovať staršie hry a nemá natívnu spätnú kompatibilitu, ako Xbox. Spätne dokáže prehrať len PlayStation 4 tituly a nie všetky majú grafické vylepšenie. Z PS2 hier dokáže prehrať len tie, ktoré boli portované na PS4.

Xbox na druhej strane dokáže prehrať nie len PlayStation 2 hry, ale teoreticky aj PSP hry a niektoré tituly Nintendo.

Používanie emulátora na konzole je však zakázané. Hoci návod na emuláciu je dostupný, autor videa to nedoporučuje, pretože tak porušujete podmienky používania konzoly Xbox Series X a S.

Sledujte ma: