Xbox Family App

Xbox vylepšil appku, ktorú by mal mať každý rodič s deťmi-hráčmi

14 júla, 2021 Lukáš Kanik

Xbox Family Settings aplikácia dostala nové možnosti.

Microsoft spustil do obehu minulý rok novú mobilnú aplikáciu Xbox Family Settings, ktorá je dostupná na Google Play pre Android a na App Store pre iOS. Rodičia môžu cez aplikáciu manažovať čas detí strávený u počítača alebo u konzoly.

Firma do aplikácie zapracovala množstvo nových zaujímavých prvkov, na základe odozvy rodičov. Išlo najmä o požiadavku manažovať utrácanie peňazí detí na mikrotransakcie, ale aj odmeňovať ich napríklad za dobré výsledky v škole. Ak máte doma neplnoletých hráčov na PC alebo Xboxe, aplikácia je práve pre vás.

Appka Xbox Family Settings dostala nové funkcie

Novou funkciou je nastavenie limitov utrácania peňazí v hrách. Rodičia môžu priamo z mobilnej aplikácie poslať peniaze na herný účet detí (Microsoft, Xbox účet) a nastaviť limit, koľko môžu utratiť. Tento svoj kredit môžu deti minúť na nové hry, DLC, mikrotransakcie, skiny a tak podobne. Ak cítite, že dieťa si zaslúži odmenu za dobré známky alebo úspechy, peniaze im môžete posielať ako vreckové.

Ask to Buy je funkcia, vďaka ktorej dostanete notifikáciu o tom, čo by si dieťa chcelo kúpiť, ale nemá na to kredit. V podstiate vás cez appku požiada, aby ste im to kúpili a je na vás, či to zaplatíte, alebo zamietnete.

V aplikácii je po novom možné kontrolovať stav peňaženky na detskom účte a tiež nákupy, ktoré dieťa spravilo. Xbox Family Settings nechýba ani počítadlo času stráveného na Xboxe alebo PC, kde tiež môžete nastaviť limit, ako dlho môže dieťa byť pri obrazovke.

Rodičia môžu priamo z mobilu obmedziť aj obsah, ktorý sa dieťatu bude zobrazovať. Napríklad môžete nastaviť, aby dieťa v obchode videlo len hry vhodné do desať rokov. V máji pribudla funkcia, vďaka ktorej môžete obmedziť prístup do multiplayeru konkrétnej hry. Na diaľku môžete manažovať aj priateľov a friend requesty na detskom účte.

Windows 11 z tvojho PC v podstate spraví Xbox a je to skvelá správa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.