Xi 3 Piston není Steambox, nyní oficiálně

13 marca, 2013 DF

Malý „super“ počítač není tím, s čím Valve hodlá vyrazit na křížovou výpravu do našich obýváků.

Byť několik týdnů se zákulisím nesly informace, že by tomu tak být mohlo. Obě společnosti, Valve i výrobce Xi3 Corporation skutečně v minulosti byly v užším obchodním kontaktu, ale nakonec z dohody sešlo, možná částečně i kvůli ceně, jež byla stanovena na 999 dolarů, resp 899.99 při současné slevě.

A to při nejnižší možné kapacitě obsaženého SSD disku, dnes již poměrně nedostačujících 128GB. Je totiž třeba vzít v úvahu, že v Pistonu si RAID o 4 discích rozhodně neuděláte.

Navíc TDP o 35W naznačuje, že tato mašinka nebude právě nejvýkonnějším herním strojem, a s full HD rozlišením by ve valném počtu případů měla větší, či menší problémy. Otázkou tedy je, pro koho je zařízení určeno a logicky se nabízí převážně firemní sféra, kde Piston může sloužit jako malé, snadno přenosné zařízení, použitelné například při konferencích či firemních brainstorminzích. Pro úplný přehled lze zhlédnout konfiguraci v pravém horním rohu zde: http://xi3.com/buy_now-piston.php

Naše redakce každopádně byla s označením Steambox dosti opatrná, jelikož z dlouholeté zkušenosti víme, že co Valve neoznámí oficiálně, to „neexistuje“ a v materiálech Pistonu nebylo o Valve či Steamu ani slovo a naopak.

Na závěr otázka pro vás: Napadá vás nějaké smysluplné použití tohoto miniaturního počítače? A v čem má navrch oproti takové Ouye?

[youtube]http://youtu.be/NmlvB25EnK0[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články