Xtrfy a Ninjas in Pyjamas predstavujú novú klávesnicu pre hráčov

5 októbra, 2017 Martin Menczer

Mechanická klávesnica bez okrajov. 

Xtrfy, švédska značka, ktorá ponúka gamingove doplnky a Ninjas in Pyjamas, veľmi populárny profesionálny tím Counter-Strike: Global Offensive, informujú o premiére svojej klávesnice – Xtrfy K3. Toto výnimočne inovatívne zariadenie, ktoré spája vlastnosti mechanickej a membránovej klávesnice, vzniklo z ohľadu na hráčov, ktorí si cenia prednosti oboch týchto typov.

Inžinierom Xtrfy sa podarilo vyvinúť zariadenie, ktoré je založené na technológii membránových prepínačov, a ktoré súčasne ponúka pocit pri používaniu rovnaký ako u mechanickej klávesnice. Je to vďaka použitiu autorských prepínačov pomenovaných po švédskom výrobcovi Mem-chanical. Riešenie od Xtrfy má charakteristický odraz podobný tomu, ktorý sa nachádza v Cherry MX Red. Podľa vyjadrenia výrobcu životnosť technológie Mem-chanical sa odhaduje až na 20 miliónov úderov.

Vďaka frekvencii na úrovní 1000 Hz, K3 zaručuje veľmi krátku dobu odozvy a spoľahlivú presnosť pri používaní. Dôležitou funkciou klávesnice je technológia Key Rollover. Umožňuje aktivovať až 19 klávesov naraz. Táto funkcia je dôležitá najmä pre hráčov, ktorí v krátkom intervale používajú mnoho pokročilých klávesových kombinácií. Konfigurácia klávesnice nevyžaduje inštaláciu žiadneho ďalšieho softvéru. Svetelné efekty a ďalšie hlavné možnosti možno nastaviť priamo na zariadeniu prostredníctvom jednoduchých skratiek. Navyše sa všetko uloží vo vnútornej pamäti zariadenia, čo ocenia najmä hráči, ktorí sa zúčastňujú off-line turnajov.

Nová klávesnica je navrhnutá pre všetkých hráčov, aby im poskytla pokročilé zariadenia za rozumnú cenu. Xtrfy K3 ponúka 6-zónové RGB podsvietenie všetkých klávesov s výberom mnohých svietiacich efektov. Všetky najdôležitejšie diely klávesnice sú pripevnené ku kovovej doštičke. Kryt je vyrobený z vysoko kvalitného plastu a spínače sú dodatočne chránené pred prachom a vodou. Vďaka tomu je K3 trvanlivým a odolným proti poškodeniam zariadením, ktoré vydrží aj niekoľko rokov.

Klávesnica Xtrfy K3 bude dostupná v obchodoch s počítačovou technikou a príslušenstvom v novembri tohto roku za 79 Euro.

 

Martin Menczer