Youtube chystá 60fps videá a ďalšie novinky

27 júna, 2014 Michal Pavlík

Na výstave VidCon Youtube zverejnil novinky pre ďalšie mesiace. Pre hráčov je najzaujímavejšia podpora videí v 60 snímkoch za sekundu. Máme aj ukážky.

Zoznam noviniek je z oficiálneho blogu Youtubeu je príjemnou správou hlavne pre tých, ktorí uploadujú svoje videá na Youtube, ale aj pre nás, ktorí radi sledujú videá a hlavne gameplay videá. Takže aké novinky to sú?

  • Youtube Creator Studio – Táto aplikácia bude dostupná v nasledujúcich týždňoch na smartfónoch a dovolí vám sledovať rôzne štatistiky, spravovať a upravovať vaše videá.
  • Audio knižnica, teraz aj so zvukmi – V tejto knižnici máte na výber z niekoľkých stoviek pesničiek. Čoskoro prídu ďalšie a s nimi aj rôzne zvuky pre vaše videá.
  • Podpora fanúšikov – Čoskoro budete môcť aj cez Youtube minúť svoje ťažko zarobené peniaze a podporiť tak svoj obľúbený kanál. Bude to možné cez služby ako Kickstarter, Indiegogo alebo Patreon.
  • Zásluhy tvorcom – Poďakovať sa tvorcom iba v popise videa bude minulosť. Za chvíľu sa obyčajný text zmení na tagy a záujemcovia budú môcť rovno navštíviť kanál tvorcov.
  • Titulky od fanúšikov – Ak chcete pomôcť preložiť video, tak toto vás poteší. Titulky od fanúšikov pomôžu hlavne hluchým návštevníkom Youtube, ale aj všetkým ostatným, ktorí neovládajú viac jazykov.
  • Informačné karty – V blízkej budúcnosti uvidíte interaktívne informačné karty s čistým dizajnom, ktoré budú fungovať ako na PC, tak aj na smartfónoch a tabletoch.
  • SiriusXM & Youtube – Nová týždenná show „The Youtube 15“ venovaná hudobným umelcom ale aj vychádzajúcim hudobným hviezdam.
  • Nové spôsoby tvorby playlistov – Nové analýzy a nové spôsoby tvorby playlistov, dokonca s automatickým prekladom pre ešte väčší dosah.
  • 60 snímkov za sekundu – V nasledujúcich mesiacoch budete môcť svoje videá nahrať v 60fps. Pozrite si ukážky z nového Battlefield: Hardline a gameplay video z Titanfallu. Nezabudnite si dať video fullscreen a na 1080p.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=T3ny9zIckP0&index=2&list=PLbsGxdAPhjv9UrLo19pS8teoRKj7funAy[/youtube]

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7SRTEXSpcyI&index=4&list=PLbsGxdAPhjv9UrLo19pS8teoRKj7funAy[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články