Youtuber zaútočil na feministku v RDR2, jeho účet dostal na Youtube ban

Bojovníci za práva NPC postáv v hre v tomto prípade nevyhrali.

Youtuber Shirako má na svojom kanáli viac ako 500 tisíc odberateľov a venuje sa čisto len herným videám. Youtube ho živí a dokopy má na účte viac ako 8 tisíc videí. Včera však jeho účet kompletne suspendovali pre to, že zaútočil na feministku v hre Red Dead Redemption 2 (klikni tu, ak si o hre ešte nepočul/a). Táto NPC postava sa nachádza v meste Saint Denis a bojuje za ženské práva.

K videám, na ktorých útočil na feministku pravdepodobne dostal niekoľko nahlásení, po ktorých nasledoval manuálny ban na Youtube účet zamestnancom spoločnosti. Shirako tak prišiel o všetkých 8 tisíc videí a nemohol ďalej pokračovať v činnosti na Youtube. Videá vraj porušovali pravidlá pre obsah. Za to, že zaútočil na NPC postavu v hre od Rockstar Games.

Na Twitteri sa včera rozpútal boj proti Youtubu a cenzúre. Do diskusie sa zapojili zvučné mená so státisícami odberateľov ale najmä Keemstar, tvorca kanálu DramaAlert, ktorý má len na Twitteri 2,5 milióna fanúšikov. Práve on natočil video s odkazom pre tím Youtube, aby zvrátili toto rozhodnutie. Suspendovanie účtu len pre to, že bolo vo videu násilie na herných postavách, označil za frašku.

Do diskusie na Twitteri sa zapojil aj Ryan Wyatt, šéf hernej divízie Youtube a VR na Youtube. Pod video Keemstara napísal, že veci sa osobne venuje a videá boli znovu skontrolované. Rozhodli, že videá neporušujú pravidlá pre komunitu a stačí, že budú označené vekovým obmedzením. Celý kanál s 8000 videami bol nakoniec obnovený.

Wyatt tiež dodal, že člen tímu Youtube, ktorý kanál zablokoval na základe takýchto videí bude preškolený o tom, ako postupovať v podobných prípadoch. Hoci video môže u niektorých jedincov vyvolať nenávisť, alebo rozhorčenie, stále ide len o hru, ktorá je známa násilím. A je jedno, či ide o feministku, ženy, alebo černochov. V prípade RDR alebo GTA majú hráči plnú moc nad tým, čo budú v hre robiť.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site