Zachráňte Slimáka v novej československej logickej hre, je zdarma

5 júla, 2013 Lukáš Kanik

České štúdio Alda Games vzniklo len pred pár mesiacmi a už vydali svoj prvý titul – Zachraň Šneka. Podporte ich a sťahujte aj vy!

Štúdio vzniklo v Marci 2013 a založil ho Aleš Kříž, ktorý dal dokopy skupinku talentovaných mladých vývojárov z Česka a Slovenska. Rozhodli sa svoju prvú hru uviesť na mobilné platformy, ktoré zdá sa predstavujú čoraz väčší trend.

Ich prvou hrou a debutom na trhu je Save the Snail (Zachraň Šneka) – logická hra zdarma, ktorú si môžete stiahnuť na Google Play alebo AppStore. Hra teda vyšla na zariadenia Android a iPhone či iPad.

Zachraň šneka obsahuje 25 úrovní s rôznymi logickými úlohami, kde musíte slimáka previesť do bezpečia pomocou rôznych predmetov. Celá grafika hry je ručne kreslená a beží na Unity engine. Je to ich prvotina a aj keď trailer neobsahuje fantastické explózie a padajúce mrakodrapy, na prvý pokus to nevyzerá zle.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P4fBqcUZJ7A&feature=youtu.be[/youtube]

Aleš Kříž sa vyjadril k aktuálnemu stavu priemyslu a tiež k tomu, aké veľké ambície štúdio má:  „Segment mobilnej zábavy raketovo rastie a takmer každý, kto má motiváciu a dostatočné schopnosti dokáže dosiahnuť, aspoň lokálny, úspech. Ak k tomu pridáte lásku k hrám, odhodlanie a dlhoročné hráčske skúsenosti, máte  šancu zaujať aj na globálnom trhu. Samozrejme, za všetkým je množstvo prebdených nocí, nekonečné testovanie či boj o získanie pozornosti hráčov zaplavených množstvom zaujímavých titulov, no pokiaľ vytrváte a vašim titulom vdýchnete dušu, nemôžete neuspieť.

Momentálne sa hra drží v TOP 25 Free Apps na českom iTunes a atakuje aj umiestnenie na tom slovenskom. Pomôcť na výslnie jej môžeme aj my, stačí si hru stiahnuť zdarma na Android a Apple mobily a tablety. Neviem ako vy, ale ja tých 50MB už sťahujem. Snáď konečne budeme mať aj u nás štúdio, ktoré tvorí celosvetovo známe hry na mobilné platformy a vývojárom teda prajeme veľa šťastia!

  

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články