Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Zahrajte si novú slovenskú hru Stratený v čase

S kompletným slovenským dabingom voľne na stiahnutie.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Strateny v čase slovenska hra

Michal Blažej, talentovaný programátor a grafik, pracoval posledné tri roky na svojej už piatej hre s názvom Stratený v čase. Štúdio Loader Software je tak stále jednočlenné štúdio, z ktorého sa časom môže vyvinúť podobný fenomén, ako česká Amanita, ktorá už má v príprave ďalší diel svetoznámeho Samorostu.

Stratený v čase sa odohráva pred pádom Mayskej civilizácie a príbeh budete odkrývať nečakane v koži študenta histórie, ktorý sa náhodou v tejto dobe objavil. Príbeh tejto adventúry sa skladá zo 40 ručne kreslených obrazoviek a na soundtracku pracoval aj ďalší slovenský talent Michal Polgár. Zaujímavosťou je, že hra má kompletný slovenský dabing, aj keď len pre tri postavy.

U nás je mnoho začínajúcich vývojárov, grafikov a programátorov, ktorí by radi začali pracovať na hre, ale nevedia ako. Bolo by fajn, keby Michal Blažej pozbieral po scéne takýchto talentovaných ľudí, ktorí budú spolu pracovať na ďalšej adventúre, ktorá vďaka väčšiemu tímu môže splniť aj väčšie nároky.

Stratený v čase si môžete stiahnuť zdarma z oficiálnych stránok.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený