Ea Gate Fifa 21

Zamestnanec Electronic Arts mal údajne predávať kartičky do Fify za niekoľko stoviek eur.

11 marca, 2021 Šimon Zvolenský

Electronic Arts čelí ďalšiemu problému.

Vývojári Fify už dlhodobo bojujú proti predávaniu kartičiek mimo oficiálny trh, ktorý nájdete priamo v hre. Jediným spôsobom ako investovať reálne peniaze do hry, mal byť cez Fifa pointy. Momentálne sa zdá, že existuje aj iná cesta.

Na predávanie kartičiek upozornil na svojom youtube kanáli (video) profesionálny hráč Fify Matteo Ribera, ktorý naň narazil na Facebooku. Tam si v talianskej skupine, ktorá sa týka Ultimate Teamu, všimol podozrivo vyzerajúci inzerát na predaj vzácnych kartičiek (Icon a Team of the year), ktoré už dneska neviete z balíčkov dostať. Jedinou šancou je ich kúpiť na hernom trhu, kde sa ich cena pohybuje na úrovni niekoľko miliónov coinov.

Údajnému predajcovi kartičiek stačilo len vedieť meno hráča na PlayStation networku alebo v sieti EA. Matteo Ribera nemal záujem kartičky kúpiť, ale spýtal sa, či mu za to nehrozí ban a či karty sú priamo od EA. Predajca mu oboje potvrdil, ale kvôli bezpečnosti nemohol poskytnúť viac informácií.  Toto viacero hráčov považuje za signál, že údajný predajca musí pochádzať z radov vývojárov americkej spoločnosti. Cena za balíčky kartičiek sa mala pohybovať medzi 750 – 1000 eurami.

Fifa 21

Electronic Arts vo svojom oficiálnom vyhlásení na Twitteri uvádzajú, že si sú vedomí obvinení, ktoré sa objavujú na internete, týkajúce sa Fifa 21 Ultimate Teamu. Podľa ich slov je takéto prípadné správanie sa neakceptovateľné a ihneď začínajú s podrobným vyšetrovaním. Ak sa informácie potvrdia, tak vývojári uistili hráčov, že ihneď zasiahnu. Ďalej si sú vedomí, že to vzbudzuje nedôveru voči vyváženosti a férovej súťaži v hre. Komunitu budú informovať v momente, keď sa im do celého problému podarí vniesť viac svetla.

Na viac informácií si budeme musieť počkať, ale už teraz je samozrejmé, že celá situácia vrhá viac negatívneho svetla na povesť spoločnosti z Redwood City.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články