Záujem o Xbox One a PS4 je enormný, obchody zastavujú predaj

23 júla, 2013 Lukáš Kanik

Gamestop zastavil predobjednávky pre Xbox One, vraj prekročili nie len očakávania, ale aj limit.

Yves Guillemot z Ubisoftu pred pár dňami spomenul, že predobjednávky Xbox One a PS4 sú 2x vyššie, ako dosiahla predchádzajúca generácia konzol. Tiež vieme, že Xbox One prekonal v počte predobjednávok aj Xbox 360 za rovnaké obdobie od oznámenia.

Možnosť predobjednať si konzoly Xbox One a PS4 postupne rušili a znova zaradili do ponuky aj Amazon, Best Buy aj GAME. Best Buy už Xbox One vypredal úplne, ostatní predajcovia produkt vždy po niekoľkých dňoch. PlayStation 4 väčšinou Američania a Briti kúpia všade, aj keď Yoshida zo SONY deklaroval, že na 100% nepokryjú všetky objednávky v prvý deň. A to prosím pekne povedal už minulý mesiac, krátko po E3. Do vydania konzol ostáva ešte pár mesiacov a predobjednávky sa môžu ešte znásobiť.

My len môžeme dúfať, že to naši malí predajcovia zvládnu a SONY zašle do strednej Európy dostatok kusov, aby sme náhodou nemuseli čakať niekoľko týždňov na ďalšiu várku. Naposledy sa tak stalo napríklad pri DIABLO III, ktoré stanovilo absolútny rekord a v predobjednávkach si hru kúpilo viac ako 6 miliónov ľudí a po totálne rýchlom výpredaji sa viac ako dva týždne čakalo po celom svete na novú dodávku.

A čo vy, kto z vás už má predobjednanú next gen konzolu?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články