Zaujímavý ‚The Realm‘ chce na Kickstarteri peniaze na vývoj

22 apríla, 2013 Lukáš Kanik

Atomhawk a Lantern Interactive chcú znovuzrodiť žáner point&click adventúr tou svojou – The Realm. 

Dnes skutočne vychádza málo point and click adventúr, naopak v minulosti to bol veľmi obľúbený žáner. Tento rok sa o svoj debut nepokúsi len tretia Syberia, ale aj The Realm, ktorý vyzerá veľmi zaujímavo.

Hlavne svojim nádherným art-štýlom, hra má byť ručne kreslená, ale prostredia majú ožiť vďaka 3D (ako vyzerá gameplay si môžete pozrieť vo videu z Kickstartera). Autori vizuálnym spracovaním hry chcú pripomenúť západnú kultúru, naopak vzťahom hlavných hrdinov zase tú japonskú. Príbeh bude sledovať mladé dievča Sarinu, ktorá sa vydá na dobrodružstvo, aby zachránila umierajúcu mamu. Na veste však stretne kamenného obra Toru, s ktorým si vybudujete emotívny vzťah.

Spojenie týchto dvoch hrdinov otvára nové možnosti v riešení hádaniek, ovládate obe postavy a využívať treba unikátne schopnosti Sariny aj Toru. Hra sa bude odohrávať v ďalekej budúcnosti, kedy sú už aj veľkomestá opustené a pohltené prírodou.

Kampaň na Kickstarteri žiada od hráčov 195 000  libier, hru chcú vydať do ôsmych mesiacov. Ak sa dosiahne 300 tisíc, hra vyjde aj na tablety a Linux. Vývojári nie sú žiadni amatéri, štúdio sa skladá z 18-tich ľudí, ktorí pracovali na hrách ako DMC Devil May Cry, Enslaved, Dead Island, Driver, Dust 514, Sonic All Stars Racing, Killzone 2/3, Injustice, Mass Effect, Little big Planet 2 a the Thing. Z takýchto ľudí môže skutočne vzniknúť niečo kvalitné.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články