Video Game Violence Revenue

Šéf Take-Two: Zbraňové násilie je čisto americký problém, obviňovať hry je nezodpovedné

7 augusta, 2019 Lukáš Kanik

Vydavateľ hier GTA má v tom jasno. Počas víkendu a uplynulých dní sa v Amerike strieľalo v dvoch mestách, v El Paso – Texase a v Daytone – Ohio. Dokopy si tieto nešťastia vyžiadali viac ako 30 životov a celkovo sa v roku 2019 strieľalo už 250 krát. Americký prezident Donald Trump označil videohry za dôvod tohto strieľania a podľa neho sú hry “príšerné a hrozné…glorifikácia násilia”. Celé vyjadrenie amerického prezidenta ste si mohli prečítať vo včerajšej novinke od Mareka.

Šéf štúdia Take-Two, vydavateľ hier ako GTA alebo Red Dead Redemption, sa stihol k veci vyjadriť v rozhovore pre Barrons. Strauss Zelnick kritizuje vyjadrenie amerického prezidenta:

“Tieto nezmyselné tragédie nás zarmútili. Obviňovať z toho ale zábavný priemysel je nezodpovedné. Okrem toho je to veľmi neúctivé voči obetiam a ich rodinám. Faktom je, že zábavný priemysel má spotrebiteľov po celom svete…no zbraňové násilie je čisto americký problém. Takže by sme sa mali venovať skutočným problémom.”

Reggie Fils-Aime, bývalký šéf amerického Nintenda, zdieľaľ na svojom Twitteri zaujímavú tabuľku. Ide o porovnanie ziskov z predaja videohier na 1 osobu na rok, a počet úmrtí zbraňami na 100 tisíc osôb na jeden rok. V Amerike pripadá až 4,5 úmrtí v masových streľbých na 100 tisíc obyvateľov ročne, čo je viac, ako v deviatich ostatných krajinách dokopy. Hry sa predávajú všade, dokonca aj lepšie, než v USA. No len v USA sú masové streľby.

Reggie Twitter Gun Violence

Niektorí Američania, najmä politici, sú ale príliš hrdí na to, aby pripustili že za násilie môže mentalita ľudí, alebo zle postavené zákony. Napríklad v štáte Texas ľudia nemusia registrovať svoje zbrane. V štáte Wyoming pripadá 195 zbraní na 1000 obyvateľov.

Problémom však nie je to, že ľudia majú jednoduchý prístup k zbraniam. Problém je, že sa ich neboja použiť, keď majú mentálny problém.

Trump viní videohry z násilia pri masovej streľbe

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: