Zhorenú katedrálu Notre Dame pomôže zrekonštruovať Assassin’s Creed Unity

Notre Dame Assassins Creed Unity

Ubisoft má tisíce fotografií najväčšej budovy v hre.

Takmer 800 rokov starú katedrálu Notre Dame včera podvečer zachvátili plamene, ktoré sa rozšírili na celú strechu tohto Parížskeho monumentu. Plamene zničili špicatú vežu katedrály, strechu od okraja až po okraj (zhorelo drevo z roku 1160), časť stropu sa prepadla, zničený bol celý oltár a množstvo pôvodných diel. Stratu tak neutrpelo len Francúzsko, ale všetci ľudia, pretože katedrála predstavovala podstatnú časť histórie ľudstva.

Našťastie, straty nie sú tak obrovské, ako mohli byť a konštrukcia ostala nedotknutá. Zachované boli aj všetky tri vykladané sklá, takzvané “ruže”, ktorých sklo bolo osadené už v dvanástom storočí. Celkové škody po včerajšom požiari ešte nepoznáme, každopádne ide o smutnú udalosť. Už niekoľko milionárov a spoločností sa prihlásilo, že venujú peniaze na rekonštrukciu, ktorá bude nie len finančne, ale aj časovo náročná.

V rekonštrukcii poškodenej katedrály Notre Dame pomôže aj Ubisoft. V hre Assassin’s Creed Unity bola totiž katedrála Notre Dame najväčšou a najdetailnejšou stavbou. AC Unity sa odohrával v Paríži, v roku 1789 až do roku 1794 a vývojári budovu vytvorili do hry v merítku 1:1. Strávili stovky hodín v útrobách budovy aj v exteriéroch, aby získali referenčné materiály.

Grafici a dizajnéri z Ubisoftu pracovali na katedrále dva roky. V archíve majú všetky 3d modely, tisíce fotografií, textúr a referenčných materiálov, ktoré by mohli pomôcť v rekoštrukcii poškodenej umeleckej stavby. Vývojári dokonca dbali na to, aby sa uloženie všetkých kamenných kvádrov zhodovalo s tým na skutočnej katedrále.

Historici budú mať k dispozícii aj laserový 3D sken budovy, ktorý bol vytvorený v roku 2015 historikom Andrewom Tallonom. Model je vytvorený s presnosťou 5 milimetrov a je vytvorený z viac ako 1 miliardy skenovacích bodov.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site