Žiadne Online Passy na PS4, ani od vydavateľov

12 júna, 2013 Lukáš Kanik

Scott Rohde v rozhovore odhalil zámery SONY s Online Passmi a poplatkami, my vám povieme detaily Region-Lock obmedzení.

Najskôr info pre tých, ktorí nevedia, čo Online Pass je. Je to systém (kód), ktorý obmedzuje bazárové hry v niektorých funkciách, najčastejšie v multiplayeri a bonusovom obsahu. Online Passy boli populárne v starej generácii konzol, kde ste si síce mohli zahrať hru z bazáru, ale na multiplayer ste sa nedostali, pretože kód priložený k hre už bol raz použitý. Hráči si teda museli kúpiť online pass, ak chceli hrať multiplayer a vývojári teda mali zisk aj z bazárových hier.

Online Passy využíva Activision aj Ubisoft, či Warner Bros, ale napríklad EA už Online Passy úplne zrušili. SONY sľubuje, že žiadna z hier, ktoré pobežia na PS4 nebudú mať Online Pass.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ssxPBess2A0[/youtube]

Namiesto toho však zavádzajú PlayStation Plus systém pre Multiplayer, takže hry kúpené z bazáru hrať budete môcť, ale k multiplayeru vás pustí len členstvo PlayStation Plus. To bude stáť 3 eurá na mesiac (50 dolárov ročne). Myslím, že férová ponuka. Získate tým prístup do multiplayeru všetkých vašich hier aj k bonusom od SONY. Momentálne vďaka PS Plus získavate 3 hry na PS3 a 2 hry na PS Vita každý mesiac zadarmo. Majitelia PS Plus pri vydaní konzoly PS4 dostanú automaticky zdarma novinku Driveclub.

Ďalej by sme chceli pripomenúť, že PS4 nebude mať žiadny Region-Lock, takže hry kúpené v zahraničí vám pôjdu na akejkoľvek PS4 konzole na svete, kdekoľvek ju kúpite alebo zapnete.

Doplním aj to, že Gaikai streamovací systém spustí služby v roku 2014 v US a neskôr aj v EU, dovolí vám hrať na PS4 hry z PS3. Dokonca budete môcť hrať hry z PS3 aj na PS Vita, obraz sa bude streamovať.

Ešte nejaké nápady?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články