DualSense - 1

Životnosť páčok PS5 ovládača je 417 hodín, tvrdí štúdia

22 februára, 2021 Lukáš Kanik

Sony má s driftujúcimi páčkami problém.

Driftujúce páčky sú problémom mnohých gamepadov a ovládačov. Keď sa vnútorný mechanizmus páčok na ovládačoch opotrebuje, páčky už nedokážu snímať presný smer, ktorý užívateľ páčkou chce zadať. Niektoré dokonca snímajú smer aj keď sa s nimi práve nehýbe. Rovnaký problém má Nintendo na svojich JoyConoch, čo sa dostalo už pred Európske úrady.

Sony rovnako čelí už žalobe pre driftujúce páčky na ovládači PlayStation 5 DualSense. Mnohí užívatelia sa už teraz – po troch mesiacoch – sťažujú, že im driftujú páčky. Pozrel sa na to aj Youtube iFixit, ktorý je známy opravami ovládačov a ďalších zariadení.

Práve tento Youtuber upozornil aj na štúdiu o životnosti ovládača, ktorú vypracovala spoločnosť ALPS, producent Joystickov. Firma, ktorá gamepad vyrába, robila životnostné testy pred uvedením na trh. Podľa testov, výrobca garantuje životnosť DualSense joystickov na 2 milióny cyklov a 500 tisíc stlačení.

Pri hraní štandardnej hry Call of Duty Warzone, dve hodiny denne to v praxi znamená 417 hodín hrania. Ak by ste konzolu používali len dve hodiny denne, ovládač vám vydrží 7 mesiacov. Našťastie, u nás máte právo ovládač reklamovať do dvoch rokov od kúpy.

Xbox by chcel priniesť prvky PS5 DualSense do svojho ovládača

Sledujte ma: