Takto si zmeníte svoje PSN ID na PlayStation Network

Ako si zmenit PSN ID

Vieme kedy a kde si to budete môcť zmeniť.

Už zajtra bude spustená možnosť zmeniť si svoje PSN ID (nick vášho konta na PSN) pre všetkých majiteľov PS4. Zmeniť PSN ID si budete môcť aj cez webový prehliadač. Funkcia tak bude dostupná pre všetkých po tom, čo prebehlo testovanie v úzkom kruhu užívateľov minulý rok. Jeden z problémov zmeny PSN ID sa ale nepodarilo odstrániť a to je podpora zmeny u všetkých hier.

Niektoré hry vydané pred 1.4.2018 totiž nemusia fungovať správne, ak si zmeníte meno na PlayStation Network. Sú totiž robené tak, že digitálna kópia hry je priradená priamo vášmu menu a tak keď si ho zmeníte, stratíte napríklad uloženie hry, nákup online itemov, dáta v tabuľkách najlepších výkonov alebo progres pre získanie trofejí. Ako SONY uviedlo na svojich stránkach, niektoré problémy sa môžu týkať aj hier, ktoré vyšli po spomínanom dátume, 1.4.2018 aj napriek tomu, že všetky tieto hry boli vo vývoji s podporou zmeny mena na PSN. Bolo tiež potvrdené, že licencie na hry nestratíte.

SONY vydalo rozsiahly zoznam hier, ktoré podporujú zmenu ID, ale aj zoznam hier, u ktorých môžu nastať spomínané problémy. Výrobca identifikoval len 10 hier, u ktorých môžu nastať kritické problémy – strata hernej meny, strata progresu, uloženia hry alebo nefunkčnosť užívateľsky vytvoreného obsahu.

Zmena mena na PSN je zadarmo jeden krát. Ak si ho budete chcieť zmeniť znovu, zaplatíte 10 eur (5 eur pre majiteľov PS Plus). PSN ID je možné vrátiť aj do pôvodného stavu, zadarmo.

Kde sa dá zmeniť meno na PlayStation (PSN ID)?

Už zajtra bude funkcia prístupná na PlayStatiuone v sekcii Nastavenia – Správa účtu – Informácie o účte – Profil – Online ID. Vo Webovom prehliadači sa stačí prihlásiť na stránky PlayStation Network. Potom treba kliknúť na PSN Profile – Edit Online ID.

Keď si zmeníte ID, môžete si nastaviť, aby sa vaše staré ID zobrazovalo pri novom ID po dobu 30 dní. Tak vás budú môcť identifikovať priatelia.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site