Valve si posvietilo na vývojárov, ktorí zneužívali dátumy vydania na Steame

Steam

Zmenili politiku dátumov vydania.

Na Steame môžeme medzi rôznymi sekciami nájsť aj sekciu “Populárne prichádzajúce” čo je zoznam hier, ktoré by mali vyjsť na platforme už čoskoro. V tomto zozname sa zobrazovali populárne hry podľa toho, ako blízko bol ich dátum vydania a ako veľmi si ich užívatelia pridávajú do zoznamu prianí.

Vývojári tento zoznam zneužívali tak, že dátum vydania hry často prepisovali tak, aby to vyzeralo že hra vyjde čoskoro a aby sa objavila v zozname prichádzajúcich. Hoci skutočné vydanie mohlo byť až o niekoľko mesiacov neskôr.

Valve si konečne na takýchto špekulantov posvietilo a zaviedli novú politiku zmeny dátumu vydania. Reddit užívateľ HeadlessIvan, ktorý pracuje pre vydavateľské štúdio, dostal nové oznámenie na Steame, keď upravoval dátum vydania jednej zo svojich hier.

Pri pokuse o zmenu dátumu vydania, vybehla hláška, aby kontaktoval priamo Valve, aby pridal dôvod zmeny dátumu vydania a dátum, ktorý považuje za reálny. Velve vyzýva, aby si boli vývojári novým dátumom úplne istí a znovu sa ho nepokúšali meniť. Vývojári tak po novom nemôžu zmeniť dátum vydania len tak, musí to odsúhlasiť Valve. 

Na Steame existuje ešte množstvo drobných problémov, ktoré musí platforma riešiť. Týka sa to najmä indie hier, ale aj veľkých vydavateľov, hlavne čo sa týka podielu z výnosov.

Za posledné mesiace sa na Steame podarilo zmeniť spôsob hodnotenia hry, ktoré ovplyvňoval review-bombing. Valve sa tiež rozhodlo znížiť svoj podiel z predajov blockbusterových hier, avšak malých vydavateľov to nijako neovplyvnilo.

Steam Release Dates

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site