SPRÁVA DŇA: Zo Steamu odchádza aj Ubisoft! The Division 2 vyjde na Epic Store

The Division 2 not on Steam

Ďalšia obrovská rana pre Valve. 

Posledná veľká hra od Ubisoftu, ktorá vyšla na Steame bol Assassin’s Creed: Oddyssey. Na Steame sa hra dostala medzi 10 najpredávanejších hier roka a spolu s ďalšími Ubisoft titulmi, ako Rainbow Six Siege, platforme generuje obrovské peniaze. Tomu bude asi už koniec, pretože Ubisoft práve oznámil vydanie ďalšej hry mimo Steamu.

PC verzia The Division 2 vyjde okrem Uplay aj na platforme Epic Games Store, ako dnes oznámili zástupcovia Ubisoftu: “Nemáme momentálne žiadne plány vydať The Division 2 na Steame. Budeme s Epicom spolupracovať aj pri vydaní ďalších titulov, ktoré oznámime v priebehu roka.”

To je jednoznačné potvrdenie toho, že Ubisoft skutočne odchádza zo Steamu nie len s The Division 2, ale aj so všetkými ďalšími hrami. Francúzsky gigant sa tak pridáva k Activisionu, Electronic Arts a Bethesde. Na Steame za posledný polrok nevyšli žiadne veľké hry týchto vydavateľov, prvý krát v histórii na Steame nevyšlo nové Call of Duty, na Steame nenájdete ani Battlefield a už ani Fallout 76.

Steam už zareagoval na odchod veľkých vydavateľov z platformy, znížil poplatky pre tých, ktorí predajú veľké množstvo kusov. Avšak ani to nedokázalo “prešťať” ponuku Epic Games, ktoré momentálne figuruje so sumou pol miliardy dolárov na účte. Epic Games tak môže diktovať oveľa lepšie podmienky vydania hier, ako Steam, hoci Steam má stále najväčšiu používateľskú základňu na PC platforme.
Rok 2018 bol rokom, kedy sa začal koniec Steamu ako lídra PC platformy. Aspoň tak sme predpovedali v tomto článku:

Rok 2018 – začiatok konca Steamu ako lídra na PC platforme

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site