Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Dead Island 2 má vlastnú mechaniku na postupné ničenie kostí a svalov zombie

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský

31. Január 2023

Screenshot 2

Dead Island sa ukazuje na novom videu. Vývojári v ňom popisujú proces, akým bude môcť hráč postupne ničiť každému jednému zombie svaly a kosti. Tie sa budú trhať postupne. Napriek tomu, že to znie až trochu masochysticky, niečo takéto sme tu ešte nemali. 

Vývojári sa zjavne chceli vyhnúť pocitu, že každý zombík je len prázdna entita a vy ich zabije na jedno kopyto kľudne aj sto. Hovoria, že po hráčoch chcú, aby sa cítili ako vo filme, kde je tiež množstvo brutalít a ľudia si to užívajú. Rovnako tak bude boj proti zombíkom závisieť aj od typu zbrane, ktorú zrovna používate. Okrem súbojov si môžete pozrieť aj detailné prostredie Los Angeles, ktoré hra ilustruje.

Po grafickej stránke vyzerá hra naozaj dobre, nie je sa aj čomu diviť, štúdio v minulosti pomáhalo aj na sérií Crysis. Na druhú stranu, vývojári robili na hre Homefront: The Revolution, ktorá zrovna najlepšie nedopadla.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články