Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

CentrumHer.eu Podcast

Informácie

Podcast o hrách od redakcie magazínu CentrumHer.eu, v ktorom sa Lukáš a Marek (ne)pravidelne rozprávajú o témach, ktoré aktuálne hýbu videoherným priemyslom.

Mikrofóny Live Mic M3 do podcastu zabezpečuje spoločnosť Creative.

Náš nový herný podcast nájdete okrem SpotifyApple Podcasts či Google Podcasts aj v aplikáciach Anchor a RadioRepublic.

Epizódy

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

CH Podcast #47 - HiFi Rush, Dead Space Remake, Seriál The Last of Us a Tragédia menom Skull and Bones

02. Február 2023

V našej najnovšej epizóde CentrumHer Podcastu sme začali krátkou rozpravou o The Day Before. Posledné kroky vývojárov totižto robia z nášho staršieho Face2Face článku ba priam až prorocký kúsok.

Vynechať sme nemohli ani hit nedávnych dní - HiFi Rush, ktorý Bethesda vydala v podstate z minúty na minútu. Lukáš sa podelil o svoje dojmy z tejto hry. No v posledných dňoch hral aj Dead Space Remake a tak porozprával čo-to aj o ňom.

Samozrejme, obísť sme nemohli ani seriál The Last of Us, ktorý aktuálne láme rekordy a dočkal sa aj potvrdenia druhej série. A nakoniec sme sa zasmiali na tragikomédií, ktorú v posledných mesiacoch predvádza Ubisoft, najme v súvislosti s hrou Skull and Bones.

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

CH Podcast #44 - Summer Game Fest, Devolver Digital, State of Play a budúcnosť E3

13. Jún 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

V najnovšej epizóde CentrumHer podcastu sa naša tradičná trojica pozrela na všetko podstatné, čo sme mali možnosť vidieť na takmer dvojhodinovej konferencií Summer Game Fest.

Nevynechali ani konferenciu indie vydavateľstva Devolver Digital a zhrnuli aj State of Play od Sony, ktorý sa konal ešte začiatkom Júna.

No a na záver sa Marek s Lukášom rozrozprávali o tom, aké je to pokrývať E3 a prečo sa zrejme tento jeden z najtradičnejších videoherných eventov už nikdy nevráti.

CH Podcast #43 - Dojmy z Overwatch 2 a Roller Champions, Playstation seriály a Xbox TV stick

31. Máj 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

Po dlhšej dobe sa Veronika, Lukáš a Marek hlásia s novou epizódou CentrumHer podcastu! Na začiatok sa s nami Veronika podelila o jej dojmy z hrania testu Overwaqtch 2. Lukáš s Marekom si zas zahrali najnovší free-to-play počin od Ubisoftu - Roller Champions.

Neskôr sme prešli zaujímavé novinky z tábora Sony - chystané Playstation seriály či smelé ambície pri PC a mobilných hrách do budúcna. Neobišli sme ani Microsoft, ktorý sa už chystá na éru bez konzol. V príprave má TV stick, ktorý prinesie Xbox aplikáciu. Zariadenie jednoducho pichnete do televízora alebo monitora, pripojíte ovládač a môžete sa hrať.

Na záver sme odpovedali na vaše, fanúšikovské otázky.

CH Podcast #42 - Nový The Witcher, GTA+, Zmeny v Playstation Plus, Dojmy z hrania Tiny Tina's Wonderlands a otázky fanúšikov

03. Apríl 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

Dnešnú epizódu CentrumHer podcastu sme otvorili novinkami v sérií The Witcher. Štúdio CD Projekt RED ohlásilo práce na novom titule, pri ktorom mení engine a prechádza na Unreal Engine 5.

Obísť sme nemohli ani Rockstar. Ich GTA V len pred nedávnom vyšlo už na tretiu (!!!) generáciu konzol. Pri tejto príležitosti spoločnosť do GTA Online prináša novinku - predplatnú službu GTA+. Čo všetko obsahuje a stane sa z toho nový trend v sérií?

Porozprávali sme sa aj o Sony. To za posledné týždne toho stihlo viac než dosť. Firma najprv odkúpila štúdio Haven, potom predstavila zmeny v Playstation Plus a špekulovať sa začalo už aj o Playstation 5 Pro.

Na záver sa Lukáš s Veronikou podelilo o svoje dojmy z hrania Tiny Tina's Wonderlands a odpovedali sme aj na otázky od vás, našich fanúšikov. Dozviete sa tak napríklad kedy plánujeme spustiť náš nový web.

CH Podcast #41 - Elden Ring, Prvé dojmy z Gran Turismo 7, Problém s Horizon Forbidden West a japonský State of Play

12. Marec 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

V dnešnej, už 41. epizóde CentrumHer podcastu sa Lukáš, Marek a Veronika (áno, už je plnohodnotnou súčasťou podcastu!) rozprávajú o Elden Ring. Ide o prehypovanú hru, alebo je to skutočne zaslúžený ašpirant na ocenenie Hra roka?

Porozprávali sme sa aj o dĺžke singleplayerových hier, Lukáš s Marekom rozobrali svoje prvé dojmy z hrania Gran Turismo 7. A načrtli sme aj problém, ktorý budú mať vývojári z Guerrilla Games pri vývoji ďalšej Horizon hry.

Posvietili sme si aj na čisto japonský State of Play, porozprávali o novinkách pri vývoji nového webu a taktiež sa dozviete, či tento rok na Gamescom pôjdeme alebo nie.

CH Podcast #40 - Prvý podcast s Veronikou, dojmy z filmu Uncharted, Dying Light 2, Pokémon Legends Arceus, téma NFT

19. Február 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

V dnešnej, už 40. epizóde CentrumHer Podcastu sa k tradičnej zostave vôbec po prvýkrát pripojila aj Veronika. Spolu sme sa tak pozreli na film Uncharted, keď nám Marek sprostredkoval jeho čerstvé dojmy (takmer) ešte priamo z kina.

Neobišli sme ani Dying Light 2. Hru hrali ako Marek s Lukášom, tak aj Veronika. A samozrejme, neobišli ani porovnanie s prvým dielom či porovnanie s tým, čo Marek a Lukáš videli na E3 2018.

Obísť sme nemohli ani čerstvú novinku pre Nintendo Switch - Pokémon Legends: Arceus. Porozprávali sme sa aj o Horizon Forbidden West či nákupe Bungie spoločnosťou Sony. Podcast sme zakončili neformálnou debatou o tom, ako nerozumieme fenoménu NFT.

CH Podcast #39 - Microsoft kupuje Activision-Blizzard, God of War na PC, Novinky na webe

23. Január 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

Prvá tohtoročná epizóda nášho herného CH podcastu je vonku! A ako inak, podstatnú časť sme sa venovali jednej z najväčších akvizícií v technologickom biznise vôbec. Microsoft kúpil Activision-Blizzard a stal sa majiteľom značiek ako Call of Duty či Candy Crush.

Marek s Lukášom prebrali napríklad to, či sa z Microsoftu nestáva monopol, čo bude s Call of Duty na Playstation a akú prípadnú odpoveď si Sony môže nachystať.

Na záver sme sa porozprávali o PC verzií God of War, ale aj o tom, či sa jedného dňa nedočkáme Sony hier hneď v prvý deň nie len na Playstation konzole, ale aj PC.

CH Podcast #38 - The Game Awards 2021 - Výsledky, ohlásenia či prešľapy

17. December 2021

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

Prakticky celá dnešná epizóda nášho herného CH podcastu sa točí okolo The Game Awards 2021.

Rozoberieme si jednotlivých víťazov, no neobišli sme ani prešľapy, ktorým sa tvorcovia tohto slávnostného večera dopustili. A obísť sme nemohli ani najväčšie ohlásenia večera ako nový Star Wars titul, Wonder Woman či Arc Raiders.

A samozrejme, rozprávali sme sa aj o dychberúcom techdeme The Matrix Awakens, ktoré nám ukázalo, akým smerom sa bude (nie len) videoherný priemysel uberať.

CH Podcast #37 - Prehliadaný Farming Simulator 2022, Rozbitý Battlefield 2042, Halo multiplayer a The Game Awards nominácie

06. December 2021

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

Dnešnú epizódu herného CH podcastu Lukáš a Marek začínajú rozprávaním o jednej z najprehliadanejších hier súčasnosti, Farming Simulator 2022.

Následne sme sa pozreli na trend, ktorý sa začína nepríjemne rozmáhať vo videohernom priemysle - vydávať nedokončené hry. Posledným viditeľným príkladom je Battlefield 2042.

Spomenuli sme aj free-to-play multiplayer Halo: Infinite. Ten je síce po hrateľnostnej stránke skvelý, no trápi ho zopár mizerných manažérskych rozhodnutí.

A na záver sme sa porozprávali o The Game Awards nomináciach. Tie majú tiež svojské problémy, na ktoré sme sa v dnešnom dieli pozreli bližšie.

CH Podcast #36 - GTA prichádza na VR, Uncharted film ukázaný, Vivat Slovakia, Forza Horizon 5 a recenzia Strážcov Galaxie

10. November 2021

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

Minule sme sa rozprávali o GTA trilogy a dnes už vieme, ako bude vyzerať! Najväčší grafický rozdiel oproti pôvodným hrám? Jednoznačne ruky! Okrem toho, GTA San Andreas prichádza aj na VR!

Neobišli sme ani God of War, ktoré príde už začiatkom roka 2022 aj na PC. Rovnako začiatkom roka do kín dorazí aj film na motívy hry Uncharted s Tomom Hollandom v hlavnej úlohe. V kinách už od 18. Februára.

Pozreli sme sa aj na chystanú slovenskú hru Vivat Slovakia. Na hru sa tešíme, každá slovenská hra je krokom vpred. Avšak, vizuál hry tak nejak odráža realitu slovenského videoherného priemyslu.

Porozprávali sme sa aj o novej Forze Horizon 5, ktorú ešte len pred vydaním si zahralo viac ako 1 milión hráčov. A nakoniec sme sa zasmiali na tom, ako WarnerBros v jednej bojovke postaví proti sebe Gandalfa a Harryho Pottera.

CH Podcast #35 - Battlefield 2042 a Hazard Zone, Stratený Ubisoft, FIFA hľadá nové meno, New World a GTA Trilogy

18. Október 2021

Prichádza nová, obsahovo absolútne nabitá epizóda CentrumHer podcastu!

Lukáš vám prezradí svoje dojmy z bety Battlefield 2042 a predstaví herný mód Hazard Zone, pri ktorom sa vývojári z DICE inšpirovali úspešnou hrou Escape From Tarkov. Spoločne sme popremýšľali aj nad novým menom pre sériu FIFA, keďže EA asi nepristúpi na nové obchodné podmienky, ktoré by firme rapídne obmedzili zisky z ich futbalovej hry.

Neobišli sme ani Ubisoft s ich novou, už treťou oznámenou free-to-play hrou za posledného pol roka. A pristavili sme sa aj pri šéfovi Playstationu Jimovi Ryanovi, ktorý by chcel dostať svoje hry medzi široké masy.

Na chvíľu sme sa pristavili aj pri masívnom leaku Twitchu a MMORPG New World, ktoré konečne ukazuje, že aj Amazon vie vytvoriť dobrú hru. A na úplný koniec sme si nechali GTA Trilogy.

CH Podcast #34 - God of War, Zázrak menom Insomniac Games, odklad Battlefieldu a dojmy z Deathloop

20. September 2021

V 34. epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa pozreli na prvý trailer z God of War: Ragnarok, na (ne)vylepšené GTA V pre next-gen ale aj na zázrak menom Insomniac Games. Toto štúdio za necelý rok na Playstation 5 vydalo tri hry a ďalšie dve ohlásili.

Pár slov sme prehodili aj o Battlefielde 2042, ktorý je odložený o mesiac. Mesiac pri vývoji tak veľkej hry nič nerieši a tak je otázne, načo ho EA vlastne potrebuje. A pozreli sme sa aj na súd medzi Epicom a Apple. Apple vyhral vo všetkých bodoch, až na jeden - ten najpodstatnejší.

A v závere sme sa porozprávali o dvoch novinkách, ktoré v redakcií aktuálne recenzujeme - Life is Strange: True Colors a Deathloop.

CH Podcast #33 - PlayStation ide dolu vodou, Obhliadnutie za Gamescomom, Čína obmedzuje hranie hier, Remaster GTA a CH Tričká

07. September 2021

CentrumHer podcast sa po letnej prestávke vracia a práve včas! Už 9. Septembra nás čaká Playstation Showcase. Rozoberieme si, čo nás na nej môže čakať. Taktiež sme sa pozreli aj na podivné praktiky Sony, ktorými akurát tak znechucujú svojich zákazníkov.

Obhliadli sme sa aj za GamesComom, ktorý nám priniesol viacero noviniek. Medzi nimi napríklad nový Saints Row či Pokémon hru, ktorú všetci chcú už roky (akurát, že nemajú Pokémon licenciu), DokeV.

Neobišli sme ani prísnu čínsku reguláciu, ktorá obmedzí hranie hier na 3 hodiny do týždňa. A porozprávali sme sa aj o Take Two, ktorého kroky môžu nasvedčovať to, že sa chystá remaster starších GTA titulov.

A v úplnom závere sme sa porozprávali o NHL 22 a spomenuli sme aj našej chystané CH tričká!

CH Podcast #32 - EA Play Live, eFootball, Steam Deck, Ubisoft nevie čo s hrami a možné spojenie Netflixu a Sony

27. Júl 2021

V najnovšej epizóde nášho herného podcastu sme rozobrali novinky, ktoré sa nám ukázali na EA Play Live - Battlefield 2042, GRID: Legends a aj remake Dead Space.

Konami po rokoch končí so sériou PES. Namiesto nej predstavilo free-to-play titul eFootball. Pôjde o jednotnú hru naprieč mobilmi, konzolami a PC.

Porozprávali sme sa aj o Steam Decku, ktorý môže zmeniť PC hranie. A nevynechali sme ani Ubisoft, ktorý ohlásil ďalšiu free-to-play hru - Tom Clancy’s XDefiant.

Poslednou témou je vstup Netflixu do videoherného priemyslu. Služba by mala už čoskoro priniesť streamovanie mobilných hier. A od toho je to už len na krok k tým PC/konzolovým. A v tomto smere by si Netflix a Sony mohli navzájom veľmi pomôcť.

CH Podcast #31 - Assassin's Creed Infinity, Zlé Sony, Nový Switch OLED, FIFA 22 a Deathloop

15. Júl 2021

V najnovšej, obsahovo bohatej epizóde CentrumHer Podcastu vám Lukáš a Marek predstavili budúcnosť Assassin's Creed série - platformu/hub Infinity.

Taktiež neobišli ani Sony, ktorej kroky v poslednej dobe nie sú zrovna najlepšie. Najprv prišla dosť ostrá kritika zo strany indie vývojárov, aby následne schytali kritiku aj od samotných hráčov za nelogickú a predraženú cenovú politiku pri svojich hrách.

Spomenuli sme aj nové Nintendo Switch OLED, ktoré síce mnohých sklame, no aj tak sa bude predávať ako teplé rožky.

Samotný Hideo Kojima nám vysvetlil, prečo sa mu nepáči názov Death Stranding Director's Cut a predstavili sme vám novú FIFA 22 s technológiou Hypermotion.

A nakoniec sme si predstavili Deathloop, chystanú Microsoft exkluzivitu pre Playstation 5.

CH Podcast #30 - E3 2021, konferencie, oznámenia, dojmy z hier

21. Jún 2021

Pre jubilejnú 30. epizódu nášho CentrumHer herného podcastu sme si lepšiu tému vybrať ani len nemohli. Konala sa totižto E3. Marek s Lukášom sa tak bližšie pozreli na Summer Game Fest, Ubisoft a Square Enix konferenciu.

Na záver si nechali Microsoft, ktorý okrem spoločných hier s Bethesdou ohlásil aj svoje budúce plány pre platformu Xbox. A vyzerá to tak, že vsadil všetko na Xbox Game Pass a streamovanie hier z cloudu.

CH Podcast #29 - Predstavenie Dying Light 2, Horizon Forbidden West a Far Cry 6

31. Máj 2021

Dnešná epizóda CentrumHer Podcastu sa zameravia na hry, ktoré nám boli predvedené vo Štvrtok 27., repsektíve Piatok 28. Mája. Postupne sa nám tak ukázali Dying Light 2, Horizon Forbidden West aj Far Cry 6.

V podcaste sa teda dozviete, prečo je podľa Lukáša a Mareka Dying Light 2 ašpirantom na hru roka. Rovnako sa tak dozviete, prečo sme už Far Cry 6 niekde videli.

Obísť sme nemohli ani GTA V, ktoré sa teší rekordným predajom a spoznalo dátum vydania na Playstation 5 a Xbox Series S|X. A taktiež Uncharted 4, ktorý by mal vyjsť na PC.

CH Podcast #28 - Dojmy z Returnal, Zrušený Days Gone 2, Stratégia Sony a koniec chystanej MMO LotR hry

24. Apríl 2021

V najnovšom dieli CentrumHer podcastu Lukáš porozprával svoje prvé dojmy z chystanej Playstation 5 exkluzivity Returnal.

Prebrali sme aj zrušený Days Gone 2 a okomentovali ostré vyjadrenia vedúceho vývoja hry Days Gone, Johna Garvina. Ten zároveň tvrdí, že Metacritic hodnotenie je pre Sony všetko. Aj preto firma leje peniaze do veľkých AAA exkluzivít a bojí sa riskovať s menšími, no inovatívnejšími hrami.

A nakoniec správa, ktorá nikoho neprekvapí. Amazon zrušil ďalšiu hru, tentokrát chystané MMO Lord of the Rings.

CH Podcast #27 - Dying Light 2, Nové Life is Strange: True Colors, Hry zdarma v Play at Home, Microsoft a RIP Anthem

29. Marec 2021

Nová epizóda herného podcastu od CentrumHer prináša aktuality zo sveta hry Dying Light 2, ale taktiež aj bližšie predstavuje novinku Life is Strange: True Colors.

Rovnako sme prebrali geniálnu taktiku Sony pri kampani Play at Home. Tiež sme sa pozreli na uzavretý obchod medzi Microsoftom a Bethesdou. Konečne vieme, ako redmondský gigant naloží so značkami ako Fallout či DOOM.

A nemohli sme obísť ani už dnes mŕtvu hru Anthem či rekordný záujem o dokončenie príbehu v hre Ghost of Tsushima.

CH Podcast #26 - Destruction AllStars, Amazon a Google nevedia robiť hry, Tipy na zaujímavé indie tituly

09. Február 2021

V najnovšej epizóde CentrumHer herného podcastu sa Marek s Lukášom rozprávali o dojmoch z novej Playstation 5 exkluzivity, Destruction AllStars.

Rozprávali sa aj o Amazone a Googli. Obe firmy majú takmer neobmedzený rozpočet no aj tak sa im nedarí vytvoriť dobrú hru. Čo za tým môže byť?

Pozreli sa aj na novo-ohlásený titul The Day Before, ktorý vyzerá až príliš dobre. A taktiež sa podelili o svoje tipy na nádejne vyzerajúce indie hry, ktoré si zahrali počas Steam Games Festival.

A nakoniec dodali svoj názor, prečo je podľa nich The Last of Us Part 2 právom najoceňovanejšia hra všetkých čias.

CH Podcast #25 - Odklady hier, Resident Evil 8, Ubisoft robí Star Wars hru a čo nové v Sony?

23. Január 2021

Herný podcast od CentrumHer prináša novú, obsahovo nabitú epizódu!

Pozreli sme sa na odklady veľkých hier, ale aj na prezentáciu Resident Evil Village! Taktiež sme sa porozprávali o tom, prečo bude Resident Evil Re:Verse prúserom.

Zhrnuli sme všetko, čo vieme o novej Star Wars a Indiana Jones hre. Obísť sme nemohli ani Cyberpunk 2077, okolo ktorého je opäť rušno.

A zakončili sme to novinkami zo stajne Sony.

CH Podcast #24 - Prešli sme Cyberpunk 2077, Squadron 42 opäť odložený, Vyhodnotenie Hier roka na CentrumHer

12. Január 2021

Počas Vianoc sme mali dosť času na to, aby sme v pokoji prešli Cyberpunk 2077. V prvej časti nášho herného podcastu sa tak dozviete naše dojmy, čo nám vadilo, čo nás potešilo a aj to, prečo dal Lukáš hre hodnotenie 9/10. A tiež sme sa porozprávali o informáciach, ktoré sa o hre na prelome rokov dostali na verejnosť.

Spomenuli sme aj Squadron 42, ktorý bol opäť odložený. Tentokrát na neurčito, pričom hra mala vyjsť už v roku 2016. Ak by ste nevedeli, Squadron 42 je príbehová kampaň hry Star Citizen.

A na záver sme si vyhodnotili našu internú tipovačku ešte z The Game Awards a tiež aj hlasovanie vás, našich fanúšikov v našej ankete o hru roka.

CH Podcast #23 - Prúser menom Cyberbug 2077, Pozitívne správy o Halo Infinite, Spustili sme hlasovanie o GOTY 2020

19. December 2020

Na najnovšiu hru od poľského štúdia CD Projekt RED sa valí jedna kritika za druhou. Vedenie firmy od vydania Cyberpunk 2077 (alebo posmešne Cyberbug), robí jedno zlé rozhodnutie za druhým. A došlo to až do takého momentu, že Sony hru stiahlo z PS Store. Krok, ktorý v moderných dejinách AAA hier nemá obdobu.

Ako by sa mali robiť odklady hier ukázalo Poliakom Halo Infinite. Vývojári zverejnili rozsiahli blog, kde presne popisujú, čo a hlavne prečo na hre menia.

A taktiež sme sa našom webe spustili hlasovanie o Hru roka 2020. Určite si nájdite 2 minúty vášho času a zahlasujte!

CH Podcast #22 - Prvé dojmy z Playstation 5 a Astro's Playroom, Recenzie Cyberpunk 2077 vychádzajú

08. December 2020

V našom najnovšom CH Hernom Podcaste sme vám priniesli naše prvé dojmy z konzoly Playstation 5. Marek ju už má doma a tak nám povedal, čo ho prekvapilo, ako sa mu drží ovládač DualSense či čo hovorí na hru Astro's Playroom.

Tak isto sme diskutovali o tom, či majú konzoly ako "lacné herné zariadenie" stále zmysel, keďže sa nájdu ľudia, ktorí sú za ňu ochotní platiť aj 1000+ eur.

A rozobrali sme aj prvé recenzie na dlhoočakávanú hru Cyberpunk 2077.

CH Podcast #21 - Miles Morales, Cyberpunk 2077, Nominácie na The Game Awards a nový James Bond

24. November 2020

V najnovšej časti nášho CH herného podcastu sme sa porozprávali o dojmoch z hry Spider-Man: Miles Morales. Neobišli sme ani problémy Cyberpunk 2077, kde sa niektorí hráči dostali ku kópiám s hrou.

Absolútne dopodrobna sme rozobrali nominácie na ocenenia The Game Awards 2020. Odovzdávanie sa uskutoční už 10. 12. a absolútnym favoritom je The Last of Us Part 2.

A na záver sme si povedali pár slov o o tom, prečo spojenie IO Interactive a značky James Bond dáva perfektný zmysel.

CH Podcast #20 - Assassin's Creed Valhalla, Recenzie Xbox Series X a Playstation 5, Nový Mass Effect

09. November 2020

Herný podcast webu CentrumHer.eu je to opäť s novou časťou! Tentokrát sme sa na úvod porozprávali o novom Assassin’s Creed Valhalla. Lukáš nám zhrnul všetko, čo sa mu páčilo, ale aj to, čo mu na hre nesadlo. Plnú recenziu nájdete, ako inak, u nás na webe.

Tak isto sme sa uplynulý víkend pozreli na recenzie next-gen konzol Xbox Series X a Playstation 5. V krátkosti sme sa vám pokúsili zhrnúť všetko, čo sa recenzentom páčilo a čo nie.

A na záver sme spomenuli viacero krátkych noviniek. Medzi nimi aj nové informácie o hre Outriders, či potvrdenie novej časti série Mass Effect!

CH Podcast #19 - Watch Dogs Legion prvé dojmy, NBA 2K a reklamy, Bethesda hry len na Xboxe, PS5 predobjednávka a Fake profil v súťaži

26. Október 2020

Opäť vychádza klasický dieľ CentrumHer herného podcastu a znova je nabitý zaujímavými témami.

Lukáš už recenzuje Watch Dogs Legion a podelil sa s nami o jeho prvé dojmy. Nevynechali sme ani kontroverzné NBA 2K21 a neskipnuteľné reklamy počas loadingu.

Zaujalo nás aj vyjadrenie Phila Spencera, ktorý dosť priamo naznačil, že Bethesda hry na Playstation 5 neuvidíme. A neobišli sme ani problematické predobjednávky PS5 na Slovensku, či malú kuriozitu z našich pravidelných súťaží.

CH Podcast #Špeciál - Peter Adamondy, šéf slovenského štúdia Triple Hill o vývoji hier

19. Október 2020

V najnovšej časti nášho CH Herného Podcastu sme privítali šéfa košického študia Triple Hill, Peter Adamondy nám porozprával zaujímavosti o ich chystanej hre Die by the Blade či o ich aktuálne prebiehajúcej Kickstarter kampani. Taktiež sme hovorili o pozadí vývoja hier ako takých. Prezradil nám aj to, aké je to byť full time vývojárom hier na Slovensku.

A na konci nám poskytol svoj názor na architektúru Playstation 5.

Kickstarter kampaň hry Die by the Blade – www.kickstarter.com/projects/grindstone/die-by-the-blade.

CH Podcast #17 - Crunch v CD Projekt RED, Skvelý prístup MS k Xboxu, Hrozný prístup Sony k Spider-Manovi a dojmy z Genshin Impact

06. Október 2020

CH herný podcast prichádza s novou epizódou! Na začiatok sme sa mierne zasmiali na úkor Marvel’s Avengers, no vykresali sme aj iskierku nádeje pre hru. Hlavne sme sa však venovali crunchu v CD Projekt RED. Tam vývojári naháňajú čas pár týždňov pred vydaním.

Ďalej sme sa pozreli na zahraničné dojmy z Xbox Series X a Playstation 5. A taktiež sme sme pokrútili hlavou nad rozdielnou stratégiou oboch firiem.

Hlavou sme krútili aj pri Spider-Man Remastered. Zdá sa, že ohľadom tejto hry spravili Sony azda všetko zle.

A nakoniec nám Lukáš porozprával zaujímavosti o Genshin Impact, ktoré sa nezmestili do recenzie.

A neobišli sme ani čerstvú novinku, ktorou je ohlásenie remasteru NFS Hot Pursuit.

CH Podcast #16 - Microsoft kupuje Bethesdu, Sony odhalilo cenu Playstation 5, Plánované vydania hier na koniec Septembra

22. September 2020

Najnovšiu epizódu nášho Herného Podcastu sme nemohli začať inak, ako šokujúcou správou. Microsoft za 7.5 miliardy dolárov kúpil Bethesdu. Do jeho portfólia tak patria značky ako Fallout, Doom, The Elder Scrolls či Starfield.

Sony len pred pár dňami konečne odhalilo cenu a dátum vydania pre Playstation 5. Porozprávali sme sa o tom, či je cena konzoly fér, ale aj o mierne klamlivej komunikácií ohľadom hier. A spomenuli sme aj neférové prakticky CZSK obchodov pri predobjednávkach.

A na záver sme spomenuli najnovšie hry, ktoré počas najbližších dvoch týždňov vychádzajú a nemali by ste si ich nechať újsť!

CH Podcast #15 - Xbox Series S | X, Ubisoft Forward, Najnovšie recenzie, Nvidia GTX a cena Playstation 5

14. September 2020

Po krátkej prestávke sme späť! Venovali sme sa najväčšej správe tohto týždňa, kedy Microsoft konečne odhalil cenu a dátum vydania jeho dvoch next-gen konzol. Slabšej, dostupnejšej Xbox Series S a hardcore konzoly v podobe Xbox Series X.

Nevynechali sme ani Ubisoft Forward, na ktorom tento francúzsky vydavateľ predstavil viacero noviniek. Tie vyjdu v nasledujúcom polroku.

Povenovali sme sa aj recenziám, ktoré v poslednej dobe vyšli na našom webe. Konkrétnejšie sme si rozobrali Tell Me Why a Marvel’s Avengers.

Spomenúť sme museli aj Nvidiu a ich parádne GTX 30-series grafické karty. Tie sú v pomere cena/výkon skvelé. Avšak, koncom Októbra svoj „next-gen“ ukáže aj AMD.

A taktiež sme sa rozprávali aj o cene Playstation 5, ktorá mala uniknúť španielskému obchodu.

CH Podcast #14 - Epic vs Apple a Google, Odklad Halo Infinite, Dojmy z Marvel's Avengers

18. August 2020

Dominantnou témou tohto dielu nášho herného podcastu je súboj Epicu proti dvom technologickým gigantom – Apple a Google. Dozviete sa, čo sa stalo a v akom stave je aktuálne tento spor.

Druhou témou je odvážne rozhodnutie Microsoftu. Ten odložil svoju jedinú exkluzivitu pre Xbox Series X až na budúci rok. Na launch ich tak konzola bude mať 0.

A porozprávali sme sa aj o dojmoch z bety Marvel’s Avengers. Na prvý pohľad je to ambiciózna hra, no zlyháva v takmer každom aspekte.

CH Podcast #13 - Game Pass na mobiloch, rekord GTA V, úspech Fall Guys, State of Play, Horizon Zero Dawn na PC a návrat Dr. DisRespecta

11. August 2020

Najnovšia epizóda nášho herného podcastu patrí medzi tie obsahovo najbohatšie.

Pozreli sme sa na Xbox Game Pass, ktorý prichádza na mobily. Nevynechali sme ani GTA V, ktoré zažilo najlepší štvrťrok od vydania hry. Spokojné môže byť aj Devolver Digital, ich Fall Guys je predajným hitom. Podrobnejšie sme rozobrali nedávny stream State of Play, ale aj mizerný stav PC portu Horizon Zero Dawn. A na záver sme neobišli ani Dr. DisRespecta, ktorý sa vrátil vo veľkom štýle.

CH Podcast #12 - EA poškuľuje po Warner Bros, Špekulácie ohľadom Playstation a Xbox, Tragédia menom Star Citizen

04. August 2020

V najnovšej časti nášho pravidelného herného podcastu sme sa venovali informáciam, ktoré tvrdia, že EA chce za 4 miliardy kúpiť Warner Bros Gaming.

Neobišli sme ani najnovšie špekulácie ohľadom chystaných hier pre Playstation 5 a Xbox Series X.

A na záver sme sa porozprávali o tragédií s menom Star Citizen. Vývojári zas a znova nedodržali sľuby. A tak si čas krátia tým, že vytvárajú roadmapu pre vývoj roadmapy.

CH Podcast #11 - Dojmy z Xbox Games Showcase, Gameplay Mafia Remake a predaje Ghost of Tsushima

27. Júl 2020

V dnešnom hernom podcaste sa Marek s Lukášom porozprávali o svojich dojmoch z nedávneho Xbox Games Showcase live-streamu.

Rovnako rozobrali aj najnovší gameplay z remaku legendárnej Mafie.

A neobišli ani Ghost of Tsushima, ktorý je najpredávanejšou novou IP od Sony vôbec.

CH Podcast #10 - Metacritic mení systém, Microsoft Flight Simulator, Zmeny v sérií PES, Plánované vydania hier a novinky na webe

21. Júl 2020

V našom jubilejnom 10. hernom podcaste sme rozobrali zmeny Metacriticu pri užívateľských hodnoteniach.

Pozastavili sme sa nad veľkosťou hier a špeciálne nad Microsoft Flight Simulatorom, ktorý na PC vyjde na 10 diskoch.

Taktiež sme rozobrali veľké zmeny v sérií PES či predstavili hry, ktoré v najbližšom období vychádzajú. A nevynechali sme ani plány s našim webom na najbližšie obdobie.

CH Podcast #9 - Ubisoft Forward, Dojmy z Ghost of Tsushima a F1 2020, Návrat Ninju, Plány Microsoftu na Xbox Games Showcase

14. Júl 2020

Ubisoft Forward prezentácia je za nami a tak sme si zhrnuli to, čo sme videli. Hviezdami večera bol nový Watch Dogs a AC: Valhalla.

Pár slov sme povedali aj ku Ghost of Tsushima a F1 2020. Plné recenzie môžete čakať už tento týždeň.

Neobišli sme ani novinky od Ninju a povenovali sme sa aj plánom Microsoftu na svoju Xbox Games Showcase, ktorá sa uskutoční už 23. Júla.

CH Podcast #8 - Sú hry príliš lacné? Gameplay zo Cyberpunk 2077 a Marvel's Avengers, ponuka hier na Júl

29. Jún 2020

Tento týždeň priniesol pre náš herný podcast viacero zaujímavých tém. V hernom priemysle sa roztrhlo vrece s obvineniami zo zneužívania a nevyhli sa ani známym vývojárom.

Rovnako zaujalo aj vyhlásenie Shawna Laydena, ktorý tvrdí, že hry sú príliš lacné.

A neobišli sme ani najnovšie ukážky zo Cyberpunk 2077 a Marvel’s Avengers.

A predstavili sme vám ponuku hier, na ktoré sa môžeme v Júli tešiť.

CH Podcast #7 - EA Play a Star Wars: Squadrons, Review bombing TLoU2 a This War of Mine ako povinné čítanie na školách

22. Jún 2020

V našom najnovšom CentrumHer podcaste sme sa porozprávali o chystaných novinkách z dielne EA.

Taktiež sme sa pozreli na The Last of Us Part 2, ktoré pár dni po vydaní čelí obrovskému množstvu (nezaslúžených) negatívnych recenzií.

Neobišli sme ani This War of Mine, ktoré bude od budúceho školského roka v Poľsku zaradené medzi povinnú literatúru.

CH Podcast #6 - Odhalenie Playstation 5, súťaž o The Last of Us Part 2

14. Jún 2020

Dohrali sme The Last of Us: Part II a v podcaste sme sa podelili o dojmy, zareagovali sme aj na odhalenie PlayStation 5 a hier na PS5.

Dozviete sa, v akej pozícii je Xbox a nechýba súťaž o hru The Last of Us: Part II na PlayStation 4.

CH Podcast #5 - Nové termíny herných eventov, Odporný port The Outer Worlds na Switch, Budúcnosť PS exkluzivít na PC

08. Jún 2020

V najnovšej časti CentrumHer herného podcastu vám prinášame update ohľadom chystaných herných eventov. Tie boli pre prebiehajúce protesty Black Lives Matter preložené.

Spoločne s Lukášom sme sa pozreli na odporne vyzerajúci port hry The Outer Worlds na Nintendo Switch a položili si otázku, či majú takéto porty vlastne zmysel.

A pri množiacich sa únikoch, ktoré potvrdzujú Bloodborne na PC, sme sa porozprávali o budúcnosti PS exkluzivít na tejto platforme.

CH Podcast #4 - The Last of Us Part 2, Skvelá budúcnosť Epicu, Čarovná formulka Call of Duty, Náhradné eventy za E3, Outriders a Disintegration

01. Jún 2020

V štvrtej časti herného podcastu CentrumHer sme okomentovali najnovší gameplay z The Last of Us Part 2.

Rozobrali sme geniálnu taktiku Epic Games, rovnako skvele sa zachovalo aj Activision, ktoré chytro rebootovalo svoje dve najväčšie série – Modern Warfare a Black Ops.

Zrekapitulovali sme si herné eventy, na ktoré sa môžeme tešiť v priebehu Júna a na záver sme sa porozprávali o dvoch nových hrách – Outriders a Disintegration.

CH Podcast #3 - Kauza Denuvo anti-cheat, Budúcnosť češtiny v hrách, (Ne)hype The Last of Us Part 2 a zárobky GTA V

25. Máj 2020

V tohto týždňovom Centrumher hernom podcaste sme rozobrali kauzu Doom: Eternal, za ktorou stála anti-cheat ochrana od Denuva.

Po ohlásení českého dabingu pre Mafia Remake sme sa povenovali budúcnosti češtiny v hrách.

Neobišli sme ani (ne)hype The Last of Us Part 2, pri ktorom už zrejme rezignovali aj sami vývojári.

A našou poslednou témou je hra GTA V, ktorá je aj po viac ako šiestich rokoch od vydania pre Take-Two stále zlatou baňou.

CH Podcast #2 - Ghost of Tsushima, Mafia Remake a český dabing, Unreal Engine 5, Umierajúci Mixer a Absurdný monetizačný model The Culling

17. Máj 2020

V najnovšej časti CentrumHer podcastu vám prezradíme, čo sa nám nepozdáva na chystanej PS4 exkluzivite Ghost of Tsushima.

Vynechať nemôže ani nedávno ohlásený remake pôvodnej Mafie.

Dotkneme sa next-genu vďaka ohlásenému Unreal Engine 5 a rozoberieme budúcnosť streamovacej platformy Mixer, ktorej sa vôbec nedarí rásť.

A nakoniec sa zasmejeme z finančného modelu The Culling, ktorý je tak absurdný, až je genialny.

CH podcast #1 - Novinky na webe Centrumher.eu, Techland a marketing Xboxu

12. Máj 2020

V našom najnovšom podcaste sme rozobrali novinky na webe, problémy pri vývoji Dying Light 2 či nedávno uskutočnený Microsoft Xbox Inside stream.

Rovnako sme rozobrali rozdielny prístup k next-genu zo strany Microsoftu a Sony.