Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Don't Nod teasuje svoju novú hru

Pozrite si vôbec prvý záber z chystanej hry od autorov Life is Strange.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Dont-Nod-new-game

Štúdio Don't Nod zrejme väčšina z vás pozná ako autorov série Life is Strange. Na poslednom diely - Life is Strange: True Colors - však pracovalo iné štúdio a pôvodní autori sa pohli ďalej.

V polovici minulého roka nám prezradili, že aktuálne pracujú až na šiestich projektoch. Samozrejme, nie všetky musia uzrieť aj svetlo sveta. No jeden z nich nám dnes vývojári teasujú novým screenshotom.

Z neho môžeme čo-to odpozorovať. Tak napríklad to, že štúdio ostáva verné svojmu art-štýlu, ktorý predviedli už v Life is Strange. Zároveň však môžeme vidieť starú, ešte CRT televíziu a pred ňou konzolu. Hra sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou bude odohrávať v 90. rokoch a zahrať by sme si mali opäť za teenagera.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený