Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

FIFA 23 predstavená trailerom, prídu ženské kluby aj majstrovstvá sveta

FIFA 23 prinesie vylepšenú technológiu Hypermotion 2.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
FIFA-23-screenshot-Mbappe

EA nám len pred chvíľou ukázala nový ročník futbalovej simulácie FIFA 23 v novom traileri.

Hoci EA si bližšie predstavenie nového ročníka naplánovalo postupne na celé leto, už dnes poznáme niekoľko veľmi zaujímavých detailov. Veľkou novinkou je prítomnosť ženského klubového futbalu. Ženy mali svoje zastúpenie vo FIFE už aj v posledných rokoch, no len v podobe reprezentačných výberov. Zatiaľ boli potvrdené oficiálne dve ligy - Barclays FA Women’s Super League a Division 1 Arkema.

So ženami súvisí aj ďalšia novinka. Hra stavia na minulý rok predstavenej technológií Hypermotion. Druhá verzia prináša celkovo až 6000 autentických futbalových animácií. Snímané boli aj ženy, takže ženské hráčky na ihrisku by mali pôsobiť ako ženy. Hypermotion 2.0 nám EA predstaví už o týždeň, 26. Júla.

Celkovo by malo ísť o obsahovo najväčšiu FIFA hru vôbec. S viac ako 19-tisíc hráčmi, 700+ klubmi, 30+ ligami a 100 štadiónmi nás bez najmenších pochýb čakajú desiatky, ba priam stovky hodín skvelej futbalovej zábavy.

Mohlo by vás zaujímať:
FIFA sa od roku 2023 mení na EA SPORTS FC

Zmien je však oveľa viac. Vylepšená má byť fyzika, prepracované má byť zahrávanie rohov, priamych kopov či penált. Zmeny by mal priniesť aj kariérny režim a FUT by mala priniesť nový režim - Momenty FUT. Volta má priniesť ešte viac prvkov na personalizáciu, zapracovaný by mal byť cross-platform multiplayer a prezentácia futbalu a zápasu by mala byť ešte o level lepšia.

FIFA 23 by mala neskôr po vydaní dostať aj bezplatnú aktualizáciu, ktorá prinesie ako mužské, tak aj ženské majstrovstvá sveta, ktoré sa konajú v Katare, respektíve v Austrálii a na Novom Zélande. Tento krok je od EA až prekvapivo pro-hráčsky, nakoľko firma je známa tým, že spoplatňuje vo svojich hrách všetko, čo sa len dá.

Viac aktuálnych informácií o FIFE 23 nájdete na oficiálnych stránkach hry. Hra vyjde 30. Septembra na PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series S|X a Nintendo Switch.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry