Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Forza Horizon 5 slaví 10 let festivalu Horizon

Desáté výročí Horizonu je tady a festival Horizon Mexico je připraven tento neuvěřitelný milník náležitě oslavit.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia Redakcia
Forza-Horizon-10th-Anniversary-Wallpaper

Aktualizace Horizon 10-Year Anniversary Update, která je k dispozici ke stažení na konzolích Xbox, PC s Windows a na Steamu, obsahuje zcela nový příběh Horizon Origins, návrat herního režimu Midnight Battles, v němž můžete získat vzácná auta vítězstvím v intenzivních závodech jeden na jednoho, a fanoušky oblíbenou festivalovou hudbu, která se objeví na rádiových vlnách stanice Horizon Mixtape.

Ovšem 11.10. oslavy jen začnou, protože od 13.10. následuje čtyřtýdenní tematický festivalový playlist s možností odemknout ikonická auta z minulých dílů Horizonu, nové kosmetické doplňky pro postavu a další skladby pro Horizon Mixtape.

Horizon Origins

Vydejte se na výlet do minulosti s diskžokejem Bass Areny Scottem Tylerem v Horizon Origins, nejnovějším příběhu ve hře Forza Horizon 5, který oslavuje historii série.

V pěti kapitolách prožijete některé z nejslavnějších momentů série od Forzy Horizon 5 směrem zpět v čase. Dokončením všech kapitol si odemknete Dodge SRT Viper GTS Anniversary Edition 2013, jedinečný model, která vzdává hold původnímu vozu z přebalu hry Forza Horizon.

Poznámka: Příběh Horizon Origins bude možné hrát od čtvrtka 13.10., jakmile oficiálně odstartuje nová série festivalového playlistu.

Midnight Battles

Mexická pouliční scéna dostane nový impulz, protože do Forzy Horizon 5 přichází adrenalinový režim Midnight Battles. Za vítězství v těchto závodech jeden na jednoho, pocházejících z Austrálie, získají vítězové auta svých soupeřů.

Po vydání aktualizace Horizon 10-Year Anniversary Update si za každé čtyři vítězství v pouličních závodech odemknete novou Midnight Battle – k odemknutí všech tedy budete potřebovat 16 triumfů.

Pokud byste při tom chtěli překonat nějaké rekordy, všechny tratě Midnight Battle budou k dispozici také v sekci Rivals, kde budete moct bojovat o nejlepší časy kol.

Mixtape Horizon

Základem festivalu Horizon je skvělá hudba. Žádný roadtrip se neobejde bez kultovního playlistu a hry série Forza Horizon vždy nabízely pečlivě sestavený výběr skladeb napříč různorodou nabídkou rozhlasových stanic, které doprovází vaše řidičská dobrodružství.

Na oslavu 10 let jízdy v rytmu neuvěřitelné hudby dostane rádio ve Forze Horizon 5 novou stálou stanici. Horizon Mixtape, kterou moderuje diskžokej Bass Areny Scott Tyler, přináší tu nejlepší hudbu, která v průběhu let v sérii Forza Horizon zazněla.

Splněním vyznamenání v rámci příběhu Horizon Origins si odemknete nové skladby pro Horizon Mixtape a vítězstvími v příslušných sezónních šampionátech festivalového playlistu si rozšíříte seznam skladeb o legendární tracky, které zněly u úvodních obrazovek předchozích dílů Horizonu.

Balíček rekvizit EventLab

EventLab rozšiřuje svou knihovnu Blueprint Builder o 97 různých rekvizit a staveb z předchozích her série Forza Horizon. Ty jsou rozděleny do čtyř podkategorií: Colorado, Evropa, Austrálie a Velká Británie.

Mezi nejzajímavější patří vstupní obloukové brány a dekorace z festivalu Horizon, nálezy ve stodole, různé trubky, jachta z Forzy Horizon 2 a mrakodrapy ze Surfers Paradise ve Forze Horizon 3 – na těch dokonce můžete jezdit! Kromě toho si nenechte ujít nové ocelové hutě a dopravníkové pásy s možností přichycení.

Co bude dál

Dá se říct, že aktualizace Horizon 10-Year Anniversary Update je naprosto nabitá novými zážitky z jízdy a odměnami, které můžete ve hře Forza Horizon 5 objevovat. A co přijde v další aktualizaci? Například něco, co se týká koblih. Ale to je prozatím vše, co prozradíme – ať už se jedná o známé sladké pochoutky, nebo stopy po driftování, budete muset počkat do příštího měsíce, kdy se dozvíte oficiální podrobnosti. Do té doby na viděnou na festivalu.

Forza Horizon 5 je dostupná pro Xbox Series X|S, Xbox One a PC s Windows 10/11, a je součástí nabídky předplatných Xbox Game Pass a PC Game Pass.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Forza Horizon 5 čeština potvrdená + ďalšie info

Forza Horizon 5 čeština potvrdená + ďalšie info

Jedna z top hier na Xbox a PC dostane CZ titulky.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Forza Horizon 5 so sebou prináša vlastný Xbox ovládač

Forza Horizon 5 so sebou prináša vlastný Xbox ovládač

Už sa dá objednať na stránkach Microsoftu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Forza Horizon 5 odhaľuje kampaň Rally Adventure

Forza Horizon 5 odhaľuje kampaň Rally Adventure

Nové masívne DLC pre Forzu má prvý trailer

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Forza Horizon 5 - Recenzia

Forza Horizon 5 - Recenzia

Nový diel populárnej série nás privádza do Mexika.