Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Indonézia odblokovala Steam a Yahoo, Origin a Epic Games sú stále zabanované.

Indonézia odblokovala naspäť niektoré služby.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint Marián Balint
EA Steam logo

V predošlom článku sme písali o tom, že Indonézska vláda zabanovala rôzne služby spolu so Steamom a Yahoo. Tie ale boli odblokované.

Indonézske ministerstvo komunikácie a informácií (Kominfo) oznámilo novinku v preloženej aktualizácii na Twitteri, pričom poznamenalo, že Counter-Strike: Global Offensive a Dota 2 sú tiež opäť online.

Epic Games a Origin sú v krajine stále zakázané, čo robí hry ako Fortnite a FIFA nehrateľné. Zákaz vyvolal odpor medzi indonézskymi používateľmi, ktorí urobili z #BlockirKominfo trendový hashtag na Twitteri o ktorom sme hovorili v minulom článku. Niektorí používatelia sa uchýlili k používaniu VPN na hranie hier zo zakázaných služieb.

Hoci PayPal ešte nevyhovel, Indonézia odblokovala prístup k službe na päť dní počnúc 31. júlom, aby používatelia mali možnosť si vybrať peniaze a uskutočňovať platby. Podľa indonézskeho spravodajstva Antara News sa spoločnosť PayPal údajne taktiež plánuje čoskoro zaregistrovať do databázy krajiny.

O tom či Origin a Epic plánujú splniť registračné požiadavky krajiny sa zatiaľ nehovorí. The Verge oslovil obe spoločnosti so žiadosťou o komentár, ale nedostal odpoveď.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint

Marián Balint Oficiálny Patrón

Recenzent a redaktor, Fanúšik všetkých druhov hier, Playstation a PC hráč, Simracer

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry