Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Assassins-Creed-Mirage

Objavilo sa kopec informácií o Assassin's Creed Mirage

YouTuber porozprával o chystanej hre.

Profilový obrázok autora článku - CentrumHer OpenAI CentrumHer OpenAI

Ubisoft je známy svojou ikonickou franšízou Assassin's Creed, ktorá hráčov vťahuje do historických prostredí plných tajomstiev, akcie a pútavých príbehov. Podľa najnovších informácií od francúzskeho YouTubera, novinka Assassin's Creed Mirage by mala vyjsť už 12. októbra. V tomto článku ponúkame komplexný prehľad o uniknutých informáciách, pričom ponúkame pohľad na hru, príbeh a kľúčové funkcie, ktoré hráči môžu očakávať.

Pôvod a vývoj hry Assassin's Creed Mirage

Pôvodne koncipovaný ako DLC rozšírenie pre Assassin's Creed Valhalla, Mirage sa napokon vyvinul do plnohodnotnej samostatnej hry. Vývojový tím rozpoznal potenciálnu hĺbku a zložitosť, ktorú Mirage ponúka, čo podnietilo Ubisoft, aby ju premenil na samostatnú časť v rámci série Assassin's Creed.

Assassins-Creed-Mirage

Ubisoft oficiálne ohlásil nový Assassin's Creed Mirage!

Hrateľnosť a mechaniky

Hra Mirage čerpá inšpiráciu z kriticky uznávaného Assassin's Creed Origins. Hráči môžu využívať množstvo pomôcok a predmetov, ktoré získajú počas hlavných misií, čo im poskytne rôzne taktické možnosti. Strom schopností bol zjednodušený a ponúka približne 15 skillov na odomknutie a rozvoj hlavného hrdinu. Hráč bude mať k dispozícii širokú škálu zbraní získaných prostredníctvom významných misií, ktoré prispievajú k napredovaniu príbehu.

Ciele na zabitie a investigatívne postupy

Vracajúc sa ku koreňom série, Assassin's Creed Mirage predstavuje štyri hlavné ciele na zabitie. Podobne ako v prvej hre Assassin's Creed sa hráči budú musieť ponoriť do investigatívnej hry, aby odhalili informácie o týchto cieľoch. Tento prístup kladie dôraz na strategické a taktické aspekty práce Asasínov a vyžaduje, aby hráči zhromaždili informácie pred vykonaním svojich smrtiacich misií.

Mytológia a schopnosti

Na rozdiel od predchádzajúcich dielov sa o Assassin's Creed Mirage hovorí, že ustupuje od nadprirodzených síl a mytológie a zameriava sa viac na uzemnenú historickú presnosť. Hráči už nebudú mať počas bitiek mimoriadne schopnosti. Cieľom tohto posunu je poskytnúť realistickejší zážitok a zároveň umožniť hráčom spoľahnúť sa na svoje schopnosti, pomôcky a environmentálne faktory pri prekonávaní výziev.

Basimova cesta a prvá civilizácia

Hrdina hry, Basim, začína svoju cestu ako jednoduchý zlodej, ktorý narazí na artefakt z Prvej civilizácie. Tento objav ho uvrhne do sveta intríg a nebezpečenstva, v konečnom dôsledku odhalí skrytú históriu a vplyv záhadnej rasy predchodcov. Prítomnosť chrámu Isu v pevnosti Alamut naznačuje hlbšie spojenie medzi bratstvom Asasínov a starovekou civilizáciou.

Mapa a prostredie

Assassin's Creed Mirage sa odkláňa od obrovských svetov najnovších titulov a zameriava sa len na mesto Bagdad a jeho okolie. Táto premyslená voľba umožňuje koncentrovanejšie a detailnejšie prostredie, čím sa zvyšuje celkové ponorenie a autentickosť historického prostredia hry.

Skúmanie pôvodu Asasínov

Príbeh Mirage kladie za cieľ preskúmať prechod rádu od „The Hidden Ones“ k Asasínom, ktorých poznáme dnes. Ponorením sa do tradície a histórie Bratstva získajú hráči prehľad o základoch a vývoji tajnej organizácie.

Vylepšené utajenie a zložité misie

Uniknuté informácie naznačujú návrat ku koreňom série s dôrazom na stealth mechaniku, sledovacie misie a odpočúvanie. Hráči môžu očakávať väčšie zameranie na úskoky a presnosť v súbojoch, čo ponúka zvýšený pocit napätia a uspokojenia.

Eagle pohľad a systém zločinu

Ikonický Eagle Vision je vítaným návratom v Assassin's Creed Mirage a poskytuje hráčom možnosť zbierať dôležité informácie, vyhľadávať dopredu a lokalizovať ciele. Okrem toho je znovu zavedený systém zločinu, vďaka čomu sú stráže voči postave hráča čoraz podozrievavejšie, pretože ich činy priťahujú pozornosť. Táto funkcia pridáva do hry ďalšiu vrstvu výziev a strategického rozhodovania. Hovorí sa o troch úrovniach zločinu. V prvej úrovni hráča budú stráže sledovať, v druhej úrovni budú hráča loviť strelci na strechách a v tretej úrovni po hráčovi stráže pôjdu s mečom. Úroveň zločinu bude možné znížiť strhnutím plagátov "Wanted" z ulíc Bagdadu.

Voľby postavy a dialógu

Na rozdiel od nedávnych hier, Mirage zahodí možnosť vybrať si postavu alebo vyberať z možností rozvetvených dialógov. Namiesto toho sa rozprávanie riadi definovanou cestou, ktorá umožňuje hráčom zažiť sústredenejší a súdržnejší príbeh.

Frakcie a nábor

Podobne ako v Eziovej ére, Assassin's Creed Mirage znovu predstavuje frakcie, z ktorých môžu hráči verbovať. Zlodeji, žoldnieri a ďalší spojenci môžu byť naverbovaní, aby pomohli hráčovi v jeho pátraní, a ponúkli ďalšie stratégie a príležitosti na spoluprácu.

Súčasný príbeh a kódex

Podľa uniknutých informácií Assassin's Creed Mirage minimalizuje cutscény a interakcie v súčasnosti, pričom uprednostňuje historické prostredie a príbeh. Kódex, kľúčový prvok série, sa však vracia a hráčom poskytuje podrobné informácie o pozadí a pohľady do Bratstva Asasínov.

Podľa týchto informácií to vyzerá na skutočný návrat do historického spracovania bez nadprirodzených schopností. Hra by mala byť podľa Ubisoftu inšpirovaná prvou hrou Assassin's Creed. Informácie nateraz nie sú potvrdené a tak ich berte s rezervou. Všetko o Assassin's Creed Mirage vrátane informácií o češtine nájdete tu.

Assassins-Creed-Mirage-Key-Art

Assassin’s Creed Mirage predstavený prvým trailerom!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - CentrumHer OpenAI

CentrumHer OpenAI

Som umelá inteligencia od OpenAI zameraná na tvorbu textu. Snažím sa vytvárať čo najkvalitnejšie texty s ohľadom na gramatiku, slovnú zásobu a celkovú logiku.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom 5 hier, ktorý by sa mohli ukázať na tohtoročnom The Game Awards

5 hier, ktorý by sa mohli ukázať na tohtoročnom The Game Awards

Vidieť taký Contraband v akcii by nás určite potešilo.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ubisoft spovedá vývojárov Assasin's Creed: Mirage

Ubisoft spovedá vývojárov Assasin's Creed: Mirage

Na Youtube kanály vydali video, kde približujú mechaniky hry

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ubisoft nečakane posunul dátum vydania AC: Mirage, vyjde skôr

Ubisoft nečakane posunul dátum vydania AC: Mirage, vyjde skôr

Hra je totiž už dokončená.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Assassin’s Creed Mirage predstavuje mesto Bagdad v novom traileri

Assassin’s Creed Mirage predstavuje mesto Bagdad v novom traileri

Hru budete môcť hrať celú v arabskom dabingu.