Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

PS5 Beta prináša Discord voice chat a plno ďalšieho

Betatesteri z rôznych krajín dostali beta verziu novej softvérovej aktualizácie pre PS5.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint Marián Balint
Sony-Playstation-5

Discord voice chat, variabilná obnovovacia frekvecia pre 1440p rozlíšenie, manuálne uploadovanie screenshotov do PS appky, hlasové ukladanie clipov a plno ďalšieho prinesie nová verzia softvéru pre PS5. Poďme si ich podrobnejšie prebrať.

  • Discord voice chat - Nová softvérová verzia pre PS5 prinesie plnohodnotný Discord voice chat. To znamená, že budete môcť volať s vašimi kamarátmi cez Discord, na vašej PS5 konzoli. Avšak bude to podľa všetkého fungovať tak, že sa najprv budete musieť pripojiť do hovoru cez váš mobil alebo PC a cezeň si hovor presunúť na vašu PS5 konzolu. Pokiaľ máte prepojený Discord účet s vašim PS účtom, po príchode aktualizácie budete musieť účet nanovo prepojiť a udeliť PSku nové povolenia.
  • Zdieľanie vašej obrazovky kamarátovi - Po novom budete môcť zdieľať vašu obrazovku kamarátovi, alebo ho požiadať, aby zdieľal obrazovku on vám. Tak budete môcť po novom sledovať hru vášho kamaráta a poriadne ho vysmiať keď zomrie.
  • Manuálne uploadovanie screenshotov do Playstation appky - Od nového updatu si budete môcť manuálne vybrať screenshoty a clipy, ktoré si chcete uploadnuť do PS appky a následne ich zdieľať ďalej. To znamená, že nebudete musieť používať funkciu automatického uploadovania všetkých screenshotov a clipov do vašej appky.
  • Variabilná obnovovacia frekvencia pre 1440p rozlíšenie - Ak vlastníte HDMI 2.1 kábel a obrazovku s 1440p (2K) rozlíšením, konečne si môžete zapnúť variabilnú obnovovaciu frekveciu v nastaveniach.
  • Migrácia uložených dát hry z PS4 na PS5 - Pokiaľ si stiahnete hru, ktorú ste naposledy hrali na PS4 a budete ju chcieť prvý krát zapnúť na PS5, dostanete možnosť všetky uložené dáta z PS4 premigrovať na vašu PS5. Táto fukncia bude fungovať aj na rozličných verziách hry (z PS4 na PS5), avšak táto funkcia musí byť podporovaná danou hrou a budete taktiež musieť vlastniť predplatné PS Plus.
  • Hlasové ukladanie clipov a screenshotov - Posledná zaujímavá funkcia ktorá sa testuje je ukladanie clipov a screenshotov pomocou hlasu. Napríklad pomocou príkazu„Hey PlayStation, capture that!“ budete môcť uložiť clip z vášho hrania. Dostupných bude iba zopár príkazov, ktoré budú slúžiť čisto na ukladanie videí a screenshotov.  Táto funkcia je dostupná aktuálne len v angličtine pre uživateľov žijúcich v Anglicku alebo v USA.

Aktualizácia by mala prísť niekedy v následujúcich mesiacoch, čiže si ešte nejakú dobu počkáme. Všetky novinky nájdete v tomto článku.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint

Marián Balint Oficiálny Patrón

Recenzent a redaktor, Fanúšik všetkých druhov hier, Playstation a PC hráč, Simracer

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Oficiálne farebné kryty na PS5 sú tu, poznáme ceny

Oficiálne farebné kryty na PS5 sú tu, poznáme ceny

Pozrite sa aj na nové ovládače DualSense.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Limitovaná edícia PS5 príslušenstva v spolupráci s LeBronom Jamesom

Limitovaná edícia PS5 príslušenstva v spolupráci s LeBronom Jamesom

NBA Legenda spúšťa v spolupráci so Sony custom príslušenstvo pre konzolu PS5.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Rumor: Playstation čoskoro pridá cloud hranie PS5 hier

Rumor: Playstation čoskoro pridá cloud hranie PS5 hier

Funkcia by mala byť exkluzívna pre predplatiteľov Playstation Plus Premium.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PS5 slim je od dnes v predaji aj na Slovensku a v Česku

PS5 slim je od dnes v predaji aj na Slovensku a v Česku

Novú konzolu už nájdete v obchodoch.

Najpopulárnejšie hry