Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

PS5 Beta prináša Discord voice chat a plno ďalšieho

Betatesteri z rôznych krajín dostali beta verziu novej softvérovej aktualizácie pre PS5.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint Marián Balint

02. Február 2023

Sony-Playstation-5

Discord voice chat, variabilná obnovovacia frekvecia pre 1440p rozlíšenie, manuálne uploadovanie screenshotov do PS appky, hlasové ukladanie clipov a plno ďalšieho prinesie nová verzia softvéru pre PS5. Poďme si ich podrobnejšie prebrať.

  • Discord voice chat - Nová softvérová verzia pre PS5 prinesie plnohodnotný Discord voice chat. To znamená, že budete môcť volať s vašimi kamarátmi cez Discord, na vašej PS5 konzoli. Avšak bude to podľa všetkého fungovať tak, že sa najprv budete musieť pripojiť do hovoru cez váš mobil alebo PC a cezeň si hovor presunúť na vašu PS5 konzolu. Pokiaľ máte prepojený Discord účet s vašim PS účtom, po príchode aktualizácie budete musieť účet nanovo prepojiť a udeliť PSku nové povolenia.
  • Zdieľanie vašej obrazovky kamarátovi - Po novom budete môcť zdieľať vašu obrazovku kamarátovi, alebo ho požiadať, aby zdieľal obrazovku on vám. Tak budete môcť po novom sledovať hru vášho kamaráta a poriadne ho vysmiať keď zomrie.
  • Manuálne uploadovanie screenshotov do Playstation appky - Od nového updatu si budete môcť manuálne vybrať screenshoty a clipy, ktoré si chcete uploadnuť do PS appky a následne ich zdieľať ďalej. To znamená, že nebudete musieť používať funkciu automatického uploadovania všetkých screenshotov a clipov do vašej appky.
  • Variabilná obnovovacia frekvencia pre 1440p rozlíšenie - Ak vlastníte HDMI 2.1 kábel a obrazovku s 1440p (2K) rozlíšením, konečne si môžete zapnúť variabilnú obnovovaciu frekveciu v nastaveniach.
  • Migrácia uložených dát hry z PS4 na PS5 - Pokiaľ si stiahnete hru, ktorú ste naposledy hrali na PS4 a budete ju chcieť prvý krát zapnúť na PS5, dostanete možnosť všetky uložené dáta z PS4 premigrovať na vašu PS5. Táto fukncia bude fungovať aj na rozličných verziách hry (z PS4 na PS5), avšak táto funkcia musí byť podporovaná danou hrou a budete taktiež musieť vlastniť predplatné PS Plus.
  • Hlasové ukladanie clipov a screenshotov - Posledná zaujímavá funkcia ktorá sa testuje je ukladanie clipov a screenshotov pomocou hlasu. Napríklad pomocou príkazu„Hey PlayStation, capture that!“ budete môcť uložiť clip z vášho hrania. Dostupných bude iba zopár príkazov, ktoré budú slúžiť čisto na ukladanie videí a screenshotov.  Táto funkcia je dostupná aktuálne len v angličtine pre uživateľov žijúcich v Anglicku alebo v USA.

Aktualizácia by mala prísť niekedy v následujúcich mesiacoch, čiže si ešte nejakú dobu počkáme. Všetky novinky nájdete v tomto článku.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint

Marián Balint

Recenzent a redaktor, Fanúšik všetkých druhov hier, Playstation a PC hráč, Simracer

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Dátum a cena vydania PlayStation 5: 19. November, 499€

Dátum a cena vydania PlayStation 5: 19. November, 499€

Oficiálne oznámená cena PlayStation 5 a dátum vydania na Slovensku a v CZ.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Rumor: Playstation 5 príde s výrazným nárastom výkonu

Rumor: Playstation 5 príde s výrazným nárastom výkonu

Playstation 5 Pro by malo prísť na prelome rokov 2023 a 2024.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom V roku 2022 sa najlepšie predáva Switch, najhoršie PS5

V roku 2022 sa najlepšie predáva Switch, najhoršie PS5

Predaje za necelé tri mesiace roku 2022.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom PS5 má konečne Discord, pribudla aj podpora VRR pre rozlíšenie 1440p

PS5 má konečne Discord, pribudla aj podpora VRR pre rozlíšenie 1440p

Discord je najväčšou novinkou updatu 7.0.