Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Režisér God of War Ragnarök povedal, že by chcel pracovať na hre Castlevania

„Ak mi niekto dá licenciu na Castlevaniu, veľmi rád by som na nej pracoval.“

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint Marián Balint
Castlevania

V pondelok, počas rozhovoru Eric Williams, režisér GoW Ragnarök vyzval fanúšikov, aby pomohli premeniť tento sen na realitu.

Povedal, že by rád pracoval na stálej hernej sérii, a chce sa plne sústrediť iba na jednu, a tým pádom, by vraj odišiel aj zo Santa Monica Studio. Štúdio za God of War má momentálne rozpracovaných hneď niekoľko projektov. 

Hoci sa hra Castlevania dočkala populárneho seriálu na Netflixe (a pripravuje sa aj pokračovanie), séria už nejaký ten rôčik v oblasti hier stagnuje. Ak nepočítame spin-offy alebo reedície, posledným dielom bola Castlevania: Lords Of Shadow 2 z roku 2014.

Objavili sa správy o tom, že spoločnosť Konami plánuje sériu oživiť, podobne ako to urobila so Silent Hill, ale zatiaľ nebolo oznámené nič oficiálne. Silent Hill však posunula externému štúdiu Bloober Team, takže je možné, že podobne sa zachová aj u Castlevania. 

Titulný obrázok Youtube videa s názvom God of War Ragnarok Spoilercast w/Game Director - PS I Love You XOXO Ep. 146

God of War Ragnarok Spoilercast w/Game Director - PS I Love You XOXO Ep. 146

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint

Marián Balint Oficiálny Patrón

Recenzent a redaktor, Fanúšik všetkých druhov hier, Playstation a PC hráč, Simracer

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články