Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Rumor: Dragon Age: Dreadwolf nevyjde skôr ako v lete 2024

Hra vraj čelí viacerým interným problémom.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Dragon-Age-Dreadwolf-Logo-Wallpaper

Vyzerá to tak, že BioWare si aktuálne prechádza ďalšou krízou. Aspoň také informácie priniesol známy herný novinár Jeff Grubb vo svojom hernom podcaste Giant Bomb.

Štúdio v týchto dňoch prepúšťa okolo 50 zamestnancov, pretože chce zúžiť stav a stať sa viac agílnym. Okrem toho ale Dragon Age: Dreadwolf čelí viacerým interným problémom. Podľa Grubbových informácií mala hra pôvodne vyjsť ešte v Septembri 2023.

Následne vývojári hru preložili na Marec 2024, no dnes už mieria na leto 2024. Avšak, ani s týmto dátumom vydania si neveria. Podľa všetkého je veľká šanca, že hra bude opäť posunutá na neskôr. Tie najpesimistickejšie scenáre dokonca hovoria o vydaní v roku 2025.

Pre problémy Dragon Age: Dreadwolf trpí aj nový Mass Effect

BioWare má aktuálne v príprave okrem Dragon Age: Dreadwolf aj nový Mass Effect. Problémy pri vývoji Dragon Age sa mali dotknúť prác aj na tomto RPG-čku.

Po nedávnych výpovediach a prioritizácií mali byť vývojári z Mass Effect stiahnutí, aby vypomáhali na Dreadwolf. Tým pádom sa práce na Mass Effecte spomalia, čím sa celkom logicky, oneskorí aj tento titul.

Navyše, BioWare sa ocitá pod ešte väčším tlakom aj vďaka nedávnym zmenám vo vedení EA. Spoločnosť sa rozdelila na dve, kde EA Sports po novom funguje ako samostatná jednotka. Ostatné štúdia zas tvoria ďalšiu organizáciu.

Tým pádom skvelé čísla FIFI, resp. EA Sports FC už nebudú môcť zakryť horšie výsledky ostatných štúdií. A načo by si EA nechávalo BioWare, ak by im nezarábalo?

EA logo

Spoločnosť EA sa delí na dve organizácie

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry