Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Saints Row Recenzia

Saints Row - Recenzia

Je Saints Row naozaj také zlé, ako všetci hovoria?

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint Marián Balint

29. August 2022

Nové Saints Row od štúdia Deep Silver oficiálne oznámené v roku 2021 pričom vydanie hry bolo naplánované na Február 2022 no napokon sa vydanie odložilo na August 2022 kedy hra aj naozaj vyšla neobdržalo veľmi kladné hodnotenia od plno herných portálov. Ale je nová Saints Row hra naozaj taká zlá ako všetci tvrdia?

Grafika v hre Saints Row je skvelá, no fyzika je ako z mobilnej hry

Grafika v Saints Row je naozaj nádherná, hlavne odrazy a svetlo. No fyzika je ako z mobilnej hry. Namiesto toho aby vás vlak zrazil keď stojíte na koľajniciach, vás bude tlačiť dopredu a nič sa vám nestane. To isté pri pádoch. Pokiaľ skočíte z trojmetrovej výšky, dopadnete na nohy ako keby sa nič nestalo a beháte bez problémov ďalej ako kamzík. Môžete sedieť v dvojtonovom aute, no keď rozbijete hydrant, vyletíte do 20 metrovej výšky ako, keby bolo auto z papiera. Aspoň že ovládanie auta bolo celkom OK.

NPC postavy v hre sú naozaj zlý vtip

NPC postavy sú v skoro každej open world hre. V niektorých sú však viac „múdre“ a v niektorých sú presným opakom, a ešte vás dokážu aj zabaviť, ale častokrát aj vytočiť. Saints Row je bohužial tým druhým prípadom. Veľa krát som prechádzal po meste a uvidel som autá ktoré chaoticky búrajú do seba, stromov, okoloidúcich áut ale aj domov v okolí. Nie je to nič čo by nejako obmedzovalo gameplay, ale nie je to nič, čo by v hre potešilo. To isté keď na niekoho namierim zbraňou. Všetci ľudia naokolo začnú behať nezmyselne ako splašený, a autá začnú robiť kolečká dokola a búrať všade do okolia.

Príbeh nie je nič extra, no nie je ani otrasný

V mnohých recenziách som videl že sa ľudia sťažujú na príbeh ktorý je priam „otrasný“, no mne taký strašný vôbec neprišiel. Nechcem povedať že príbeh bol niečo extra to nie, ale určite nebol taký zlý ako v niektorých iných AAA hrách. Občas tam dokonca zazneli celkom vtipné hlášky. Vedľajšie misie ma taktiež celkom bavili a rád som ich plnil.

Titulný obrázok Youtube videa

Gameplay bol až na zmieňovanú fyziku celkom zábavný

Gameplay ma vskutku bavil a gunfight mi dosť pripomínal The Division 2 od Ubisoftu a to v dobrom zmysle. Bohužiaľ, fyzika to dosť pokazila a to z dôvodov ktoré som uviedol vyššie v recenzii. Ovládanie bolo priemerné a zvuky boli prekvapujúco slušné. Musím taktiež pochváliť nastavenie obťažnosti pretože detailné nastavenie dovolí si hru vychutnať aj úplnému nováčikovi, ale aj hardcore hráčovi. Celkovo by som gameplay určite pochválil, ale fyzika celkový dojem z gameplayu dosť pokazila.

Na väčšie bugy som za celú dobu hrania nenarazil

Veľmi veľa ľudí sa sťažovalo na extrémne veľa bugov v hre. Ja som na veľa nenatrafil. Jediný bug ktorý som si všimol bol ten, o ktorom som písal vyššie, že autá búrali všade do okolia. Inač som na nič vážnejšie nenatrafil. To všetko sú bugy, ktoré update dokáže opraviť, takže by som to určite nebral nejako veľmi vážne. Ak to niekomu veľmi prekáža, stačí počkať na update, a chyby by mali byť opravené.

Otvorený svet pôsobil živo, a rôzne interaktívne miesta na mape mu dodávali zmysel

Na otvorený svet v Saints Row som počul tiež dosť negatívnych názorov, ale opäť musím nesúhlasiť. Otvorený svet mi prišiel vskutku živý a mal rôzne druhý miest od mrakodrapov, cez mosty alebo aj vidiecke cesty. Body záujmu vypĺňali hluché miesta, a dodávali dôvody prečo na dané miesta chodiť. Otvorený svet teda určite nie je na zahodenie, a práve naopak, aj vďaka tomu, že vám hra ukazuje že ste odhalili novú časť mapy, vás hra láka preskúmavať mapu.

Zhrnul by som to asi takto: Saints Row je hra so slušným otvoreným svetom, peknou grafikou ale aj dosť nepodarenou fyzikou. Taktiež je v hre aktuálne dosť bugov, ale nie je to nič, čo by update nedokázal vyriešiť.

Saints Row

 

Príbeh - 7.5/10

 

Gameplay - 7.5/10

 

Grafika - 8/10

7,7/10

Verdikt

Saints Row je dobrá príbehová hra, ktorá ale má pár nedostatkov. Pokiaľ nemáte aktuálne čo hrať, Saints Row určite stojí za skúšku.

Kúpiť

Recenzovaná verzia: PC

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint

Marián Balint

Recenzent a redaktor, Fanúšik všetkých druhov hier, Playstation a PC hráč, Simracer

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články