Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Všetko, čo potrebujete vedieť o Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Vývojári z CD Projekt RED si sadli a dopodrobna prebrali najnovší trailer.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty dostal cez víkend nový trailer a vývojári nám v ňom odhalili oveľa viac, ako by sa na prvé videnie mohlo zdať. Aj preto si Senior Communication manager štúdia Paweł Burza pozval režiséra Igora Sarzyńskiého, aby mu o chystanej expanzií povedal viac.

Preskúmajte novú oblasť Night City - Dogtown

Vo Phantom Liberty sa V, hlavná postava hry, pozrie do novej časti mesta - Dogtown. Pôvodne mal tento distrikt slúžiť ako turistické miesto pre tých najbohatších, kde mali nájsť zábavu, kasína a hotely. Vývoj štvrte však prerušila posledná korporátna vojna.

Odvtedy sa štvrť zmenila na nepoznanie. Vládne jej postava menom Kurt Hansen, ktorý jej dal aj meno. Kurt je sčasti tyran, sčasti ochranca, no predovšetkým je to obchodník. Udržiavať poriadok mu slúži jeho gang/vojenská jednotka, ktorá nesie názov Barghest. Tam kde je Barghest prítomný, vládne relatívny pokoj. No do oblastí, kde vplyv nemajú, sa bojí chodiť aj Trauma Team.

V oblasti, kde sa boja chodiť aj korporácie, sa skvele darí obchodu. A to z jedného jednoduchého dôvodu - kde nie je korporácia, nie sú ani jej dane. Aj preto v Dogtowne nájdete oblasť zvanú Black Market, kde nájdete hocičo. A keď hovoríme hocičo, tak tým myslíme napríklad aj techniku, ktorú nezoženiete ani v Kabuki.

Spoznajte nové postavy príbehu Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

V bude na svojej misií zachraňovať prezidentku NUSA Rosalindu Myers, ktorej lietadlo sa zrútilo do Dogtownu. Tá je bývalá vojačka, takže rozhodne sa vie o seba v ťažkých chvíľach postarať. Vývojári ju ale opisujú ako ako veľmi ľudskú a zároveň politicky veľmi zdatnú osobu.

Pri záchrannej misií vám bude pomáhať aj spiaci agent Solomon Reed, ktorého si zahral Idris Elba. Ten bol po rokoch prebudený a spolupráca s ním nebude vždy jednoduchá. Na druhej strane, je veľmi lojálny. A to až do takej miery, že neraz sa v ňom odohrávajú vnútorné rozbroje, pretože jedna lojalita sa bije s tou ďalšou.

Okrem expanzie príde aj poriadne nadupaný update

Štúdio CD Projekt RED okrem samotnej expanzie Phantom Liberty prinesú aj poriadne veľký balík zmien. V rozhovore pre VGC sa Creative director hry Pawel Sasko vyjadril nasledovne: "Všetky hlavné systémy hry boli zásadným spôsobom prepracované alebo aktualizované. Najväčšími z nich sú perky a stromy zručností, ktoré boli kompletne prebudované. Ďalej sme pridali boj s vozidlami, ktorý umožňuje nové automobilové naháňačky."

"Výrazne sme tiež rozšírili umelú inteligenciu a úplne prepracovali policajný systém, ktorý je od základov prebudovaný a teraz má viacero úrovní s viacerými archetypmi nepriateľov, ktorí vás budú prenasledovať - zároveň sa budú inak správať v Dogtowne a inak v Night City," dodáva. Vylepšený mal byť aj Cyberware či dokonca samotný postup hrou, kde prepracovali krivku obtiažnosti. Prakticky neexistuje oblasť, ktorej by sa nedotkli. Dokonca zmenili a upravili aj UI a UX.

Samotné vylepšenia ale nebudú súčasťou expanzie. Tie príde samostatne, ako bezplatný update pre všetkých majiteľov Cyberpunk 2077.

Každopádne, ak vás Cyberpunk 2077: Phantom Liberty zaujalo, určite si rozhovor pustite. Dozviete sa ďalšiu kopu zaujímavých informácii!

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Cyberpunk 2077: Phantom Liberty - Official Trailer | Developer Breakdown

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty - Official Trailer | Developer Breakdown

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Cyberpunk: Edgerunners vyhral cenu Anime roka

Cyberpunk: Edgerunners vyhral cenu Anime roka

Od streamovacej služby Crunchyroll.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Mapa Cyberpunk 2077 dostupná online v rozlíšení 4 Gigapixely

Mapa Cyberpunk 2077 dostupná online v rozlíšení 4 Gigapixely

4.2 miliardy pixelov pre interaktívnku online mapu Cyberpunk 2077 so všetkými detailami.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Ako zvýšiť výkon v Cyberpunk 2077 a pridať viac FPS?

Ako zvýšiť výkon v Cyberpunk 2077 a pridať viac FPS?

Problém je, že hra využíva málo pamäte aj na výkonných zostavách.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Cyberpunk 2077: Phantom Liberty expanzia spoznala dátum vydania

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty expanzia spoznala dátum vydania

Sledujte nový trailer na expanziu Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.