Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Vyšla vylepšená verzia hry Someday You’ll Return

České štúdio CBE Software vydalo vylepšenú verziu ich hry na PC a Playstation 4 a 5.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Someday you will return

České štúdio CBE Software vydalo hru Someday You’ll Return ešte začiatkom Mája 2020 na PC. Dnes, po takmer troch rokoch, vydávajú vylepšenú verziu hry. Tá nesie názov Someday You’ll Return: Director’s Cut.

Tvorcovia hry chceli pôvodne hru len preportovať na nové platformy. Avšak, v spolupráci so štúdiom Bohemia Interactive z toho vznikol takmer dva roky trvajúci projekt, ktorý si právom zaslúži označenie Director’s Cut. A čo všetko nová verzia prináša?

Tak v prvom rade je to port na platformu Playstation 4 a 5. S tým prichádza aj zapracovanie haptickej odozvy pre DualSense. Na PC zas hra podporuje Xboxový ovládač. Vylepšené bolo nasvietenie hry, upravená bola hrateľnosť (viac akcie, menej zbytočného chodenia), pridané boli hádanky, nová hudba či nový skrytý koniec pre New Game+ mód. Ak radi fotíte, ponovom tu nájdete fotografický mód. Okrem toho sa hra dočkala 7 nových jazykov a zapracovaných bolo viac ako 1000 rôznych opráv či vylepšení.

Hra je dostupná na PC, Playstation 4 a Playstation 5. Director’s Cut je pre majiteľov pôvodnej PC verzie k dispozícií zdarma.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Someday You'll Return: Director's Cut - Official Trailer

Someday You'll Return: Director's Cut - Official Trailer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články