Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Xbox je nástrojom woke propagandy, pretože chce šetriť elektrickú energiu

Republikáni v USA najnovšie z politického boja nevynechali ani konzolu Xbox.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Xbox power energy savings woke propaganda

Toto jednoducho nevymyslíte. Nástrojom v politickom boji bol už kadekto, respektíve bolo už kadečo, ale aby to bola herná konzola Xbox? Nuž, ponovom prišlo aj na ňu.

Microsoft totižto začiatkom Januára tohto roka ohlásil, že vypustia update, ktorého cieľom je znížiť odber energie (a tým aj uhlíkovú stopu) vášho Xboxu. Ako to chcú spraviť? Jednoducho. Update jednorázovo zmenil nastavenie, aby sa vaša konzola pri vypnutí skutočne vypla, nie len uspala. Zároveň, ak má Microsoft v danom regióne informácie o tom, z akých zdrojov pochádza elektrická energia v sieti, bude sa snažiť sťahovať updaty vtedy, ak je v nej najviac energie z obnoviteľných zdrojov. 

Microsoft tvrdí, že vypnutím sa sa šetrí až 20x viac energie ako pri uspatí. Zároveň, ak sa konzola prebudí kvôli sťahovaniu updatov v čase, kedy je v sieti najviac energie z obnoviteľných zdrojov, má to za následok menšiu produkciu CO2. V konečnom dôsledku tak šetríte peniaze aj vy. Samozrejme, úspory či už peňazí, energie alebo CO2 sú na pomery jednotlivca malé. No ak tak spravia milióny majiteľov Xboxu po celom svete, viete sa dostať na zaujímavé čísla.

Podľa Republikánov je Xbox woke

Späť ale k politickému boju. Microsoft, respektíve ich Xbox konzola má byť woke, pretože chce aj takýmito drobnými krokmi riešiť problém klimatickej krízy. Pre krajnú pravicu a Republikánov, ktorých domovskou stanicou je Fox News, je všetko, čo rieši klimatickú krízu a sociálnu nerovnosť woke. Dnes je to teda Xbox, zajtra to bude niečo iné.

Každopádne, pomyselnou čerešničkou na torte tejto kolosálnej blbosti je tvrdenie dotyčného pána a moderátorky, kedy doslova tvrdia, že týmto krokom idú po vašich deťoch.

Neviem teda, či som sa zbláznil ja alebo svet, no nikdy by som si nebol pomyslel, že vypnutie konzoly bude podľa niekoho nástrojom propagandy. Každopádne, posúdte sami.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry