Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

10 zaujímavých detailov o Kingdom Come Deliverance II

Čo nás čaká v novej hre od Warhorse?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
1000019595

České štúdio Warhorse včera predstavilo svoju novú hru Kingdom Come Deliverance II, ktorá vyjde na PC, Xbox aj PlayStation už tento rok. Tešiť sa môžeme na pokračovanie príbehu Jindřicha vo vylepšenej grafike aj hrateľnosti.

Prvý trailer aj so screenshotmi si môžete pozrieť tu. Okrem neho vám prinášame aj niekoľko drobných, no zaujímavých informácií priamo od vývojárov. Fanúšikov hry tieto detaily rozhodne potešia.

Kingdom Come Deliverance 2 Trailer

Sleduj prvý trailer Kingdom Come Deliverance 2!

Nahota, sex a hrubý jazyk

Hra obsahuje časté zobrazenia násilia, zabíjania, brutality a krvi. Okrem toho sa v rozsiahlej miere používa hrubý jazyk a hrubý humor. Hráč ďalej narazí na témy pre dospelých, alkohol, ale aj sexuálnu aktivitu a nahotu. Tešiť sa tak môžeme na dospelácku hru a príbeh bude menej naivný.

Pokračovanie príbehu

Prvá hra sa odohráva v roku 1403, v začiatku 15. storočia. Druhá hra sa odohráva okamžite po udalostiach prvej hry - dva dni po Kingdom Come Deliverance. Celá hra sa odohráva v lete, žiadne zmeny ročného obdobia.

Viac ako 5 hodín cut-scén

Autori do hry nahrali vyše päť hodín poctivých mo-cap cutscén, ktoré rozšíria príbeh. Pôjde o vysoko kvalitné scény, ktoré vyniknú nie len animáciami postáv, ale aj kamerou a svetlom.

Prvé strelné zbrane

Bojový systém Kingdom Come: Deliverance II bol prepracovaný, aby bol prístupnejší a zároveň zostal verný svojej povahe ako znázornenie skutočného stredovekého bojového umenia – od elegantného šermiarstva po smrtiace strelné zbrane, ako sú novo pridané kuše či rané zbrane na strelný prach, ktoré sa objavili na území Česka v 15. storočí.

Streľba z pušiek bude náročná - ťažko sa s nimi mieri, dlho nabíjajú, je z nich obrovský dym a hluk, ale ak niekoho trafíte, je mŕtvy.

Možnosti rozhodovania a dopady na príbeh

Herný zážitok je tiež verný žánru RPG, takže budete môcť riešiť úlohy niekoľkými spôsobmi, rozvíjať Jindřicha podľa svojho a pohybovať sa v živom svete, ktorý bude reagovať na vaše rozhodnutia.

Dve herné mapy

Prekvapením je aj to, že vývojári z Warhorse do druhej hry pripravili dve herné mapy. Na dvoch nových mapách – rozlohou dokopy dvojnásobne väčších ako v predchádzajúcej hre – môžu hráči objavovať krásny a rozmanitý Český raj s majestátnym hradom Trosky a potom zavítať do mestského prostredia Kutnej Hory, kde sa ťažilo striebro a ktorá je súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Len first-person

Aj druhá hra bude čisto first-person počas hrania. V cut-scénach samozrejme Jindřicha uvidíme v celej podobe.

Na vývoji hry strávili 2x viac času

České štúdio Warhorse v prípade druhej hry investovalo do vývoja dva krát viac pracovného času "manhours" ako u prvej hry. Stihli pritom prepísať engine tak, aby bežal plynulejšie.

Easter eggy

Vývojári pracovali na tom, aby Kingdom Come Deliverance 2 bol zábavný. Dokonca do hry zapracovali množstvo easter eggov.

Systém reputácie

Jindřich si u niektorých ľudí a frakcií môže vybudovať reputáciu. Napríklad u žobrákov, alebo obchodníkov. Nechýba ani systém zločinu - NPC postavy vyhodnotia, či sa s vami pustia do potýčky, alebo radšej zavolajú stráže. Ak vás nájdu pri mŕtvom tele, máte problém, aj keď ste ho nezabili vy.

Všetko o Kingdom Come Deliverance II nájdete na našej karte hry.

Kingdom Come Deliverance 2 Ceština

Kingdom Come Deliverance 2 vyjde v češtine!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry