Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

3 překvapivé herní tituly, které obsahují pokerovou minihru

Ve kterých hrách můžete hrát poker?

Profilový obrázok autora článku - Redakcia Redakcia
RDR2 poker_113903

Každý, kdo se ve světě počítačových her pohybuje už nějakou dobu, určitě ví, že poker je mezi vývojáři oblíbenou minihrou, kterou rádi zakomponují do svých velkých titulů. Těžko tedy dnes někoho překvapí informace, že poker se dá hrát v obou nejslavnějších značkách studia Rockstar, tedy v sérii GTA a Red Dead Redemption. Také máme stále v paměti poker ve Far Cry 3, kde se člověk utká s nohsledy hlavního záporáka. Nicméně existují i herní tituly, kde bychom pokerovou minihru tak úplně nečekali, a na ty se dnes podíváme.

Všechny pokerové minihry se samozřejmě řídí ustálenými pravidly. V případě, že si hráč jimi není úplně jistý, přesto se chce do některé z níže zmíněných her pustit a poker si užít, není od věci si nejprve pokerové kombinace v češtině nastudovat. Ostatně online poker je dnes natolik populární, že veškeré informace lze najít na internetu, přičemž hrát se dá na počítači, tabletu i mobilu, kde si stačí vybrat z několika dostupných aplikací. Možností je mnoho a určitě se nikdo nemusí spoléhat jen na video hry, v nichž se navíc vyskytují zpravila jen varianty klasického pokeru a Texas Hold’Emu.

Když si tedy člověk ona pravidla nastuduje, pojistí si, že do hry vlétne hladce a rychle v novém prostředí pochopí, co se po něm chce. Plus jsou pokerové minihry pravidelně v herních titulech slušně propracované, byť jsou někdy do příběhu zakomponovány pod jiným názvem jako třeba v jisté velmi proslulé nintendovce.

1. Super Mario

Ač jsme už dříve zaslechli, že Super Mario obsahuje variantu pokeru, dodnes nám přijde tato skutečnost překvapivá, jelikož Nintendo si vždy zakládalo na tom, že jde o family friendly produkt. V minulosti dokonce japonská společnost odmítala vydávat jakékoliv hry, které nebyly opravdu rodinné, nicméně časy se mění a dnes už Nintendo nemá problém souhlasit s tím, aby na jejich konzolích vycházelo třeba Call of Duty. Navíc jak Super Matio Bros, tak Super Mario 64DS obsahují poker v lehce upravené verzi a pod názvem Picture Poker.

Jelikož Nintendo k tomuto kroku přistoupilo dříve, než se Texas Hold’Em stal nejpopulárnější variantou, sáhli po klasickém pokeru, kdy hráč dostane pět karet do dlaně a musí porazit Lougiho. Čím více se člověku daří, tím jsou mu povoleny vyšší sázky. Lze samozřejmě karty složit, vyměnit si je a k navýšení sázek stejně jako u opravdového pokeru má hráč několik šancí. Ač se tedy jedná o minihru ve hře, která grafikou imponuje i dětem, Super Mario nabízí plnohodnotné zpracování pokeru, které dokáže zabavit.

2. Tales of Vesperia

Akční RPG z roku 2008 sleduje příběh Yuriho Lowella, bývalého rytíře Imperia, kterému se znechutilo, jak se císař chová ke svým poddaným. Hra je zasazená do fantasy světa Terca Lumireis, kde obyvatelé využívají sílu Blastia, přičemž Yuri se vydává na cestu do sousedství, aby získal tamní jádro, které tuto energii produkuje. Postupně potkává několik dalších postav, až nakonec může hráč ovládat hned devět různých charakterů, s nimiž lze zamířit také do kasina. Samozřejmě, příběh je spletitý a jako správné RPG nabízí větvení, ovšem pro oddech se může člověk na chvíli ponořit do pokerové minihry.

Ta je o něco jednodušší než běžný poker, stále se však začíná prvním kolem sázek, načež hráč obdrží pět karet, jež si může nechat nebo libovolný počet vyměnit. Je vcelku snadné některou z výherních kombinací získat a vsázení vyšších jednotek čipů, tedy herní měny, se vyplatí, a i kdyby se hráči zrovna nedařilo, za zkoušku tato minihra rozhodně stojí už jen kvůli tomu, že si tvůrci dali práci s designem karet. Na těch jsou totiž vyobrazeny postavy z Tales of Vesperia.

Na závěr ještě dodejme, že poker obsahuje také Tales of Abyss, tedy předchůdce Tales of Vesperia, desátého dílu v sérii Tales od Namco Tales Studio.

3. Dead Rising 2

Akční adventura pochází z dílny studia Blue Castle Games a vyšla v roce 2010, přičemž vydavatel CapCom se nedávno vyjádřil, že přemýšlí nad rebootem série. Jak už název napovídá, jedná se o zombie hru, ve které protagonista Chuck Greene čelí nemrtvým, a to také v prostředí kasina. Kolem se pochopitelně prohání po mozcích hladoví zombíci, takže by si člověk řekl, že na hraní pokeru nebudou mít postavy čas ani chuť, leč opak je pravdou. Vývojáři umně využili prostředí a v misi High Rollers v Atlantic Casinu narazí Chuck na trojici postav, jež jej nepustí dál, pokud je neporazí v pokeru. Ačkoliv se jedná o jednu jedinou misi, všechny tři postavy mají rozdílné taktiky a je na hráči, aby je odhalil, přizpůsobil se a dokázal vyhrát.

Nicméně v případě, že si člověk stále neví rady, jak se přes misi dostat, může posbírat tři herní magazíny, které zvýší šanci, že Chuck bude mít lepší karty. Až na tento malý bonus se opět jedná o velmi dobré zpracování pokeru jakožto minihry a jde vidět, že si s tím vývojáři opravdu dali práci.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Redakcia

Redakcia

CentrumHer.eu je pôvodne český projekt založený v roku 2009. Dnes web vedie skupinka nezávislých autorov bez nároku na honorár a denne vám prinášame aktuálne novinky, zaujímavosti, trailery aj recenzie zo sveta videohier.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry