Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Capcom vraj plánuje reboot zombie série Dead Rising

Žeby po úspechu Dead Island 2?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Dead Rising Series Wallpaper

O zombie hry nikdy nebola núdza. Tematiku síce spopularizovali Left 4 Dead a DayZ, ale počas uplynulých rokov sme sa dočkali mnohých skvelých hier, v ktorých sme mohli kosiť zombíkov. Jednou z posledných je Dead Island 2, ktorá po dekáde problematického vývoja dokázala zaujať svojou špičkovou grafikou, jedinečným systémom deštrukcie zombíkov a zábavnou hrateľnosťou. 

Jednu značku má v zásobe aj Capcom, Dead Rising. Podľa informácií insidera Jeza Cordena, Capcom plánuje znovuzrodenie značky Dead Rising. Hoci o platformách nevedel povedať nič, počul, že séria chystá návrat. 

Capcom by tak mohol znovu priniesť na trh jednu zo sérií, ktorú pozná veľké množstvo ľudí a to vďaka štyrom hlavným hrám vydaným od roku 2006 až do roku 2016. Inšpiráciou iste bol aj úspech spomínaného Dead Island 2.

Capcomu sa posledné roky extrémne darí vďaka kvalitným remakom, či sequelom v sériách Resident Evil, Devil May Cry, Street Fighter alebo Monster Hunter, pričom má v príprave aj úplne nové značky, ako Pragmata a Exoprimal

Monster Hunter Now Wallpaper

Capcom a Niantic oznámili mobilnú hru Monster Hunter Now!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články