Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

5 hier, ktorý by sa mohli ukázať na tohtoročnom The Game Awards

Vidieť taký Contraband v akcii by nás určite potešilo.

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský
Assassins-Creed-Mirage-Key-Art

Minulý rok sme sa na The Game Awards dočkali odhalení nových hier ako Wonder Woman, Alan Wake 2 a Star Wars Eclipse. Videli sme tiež nový gameplay na dlho očakávanú hru Hellblade 2: Senua’s Sacrifice. Nie je teda dôvod pochybovať o tom, že by sme sa aj tento štvrtok nedočkali nejakých veľkých herných noviniek. Tohtoročná šou však bude vyzerať trochu inak. 

Producent Geoff Keighley avízoval, že by mala byť podstatne kratšia. Práve dĺžka a formát je to, na čo si posledné roky sťažovali fanúšikovia najviac. Uvidíme, či pôjde skutočne o zásadnú zmenu, prípadne, či to bude mať dopad aj na počet odhalení nových titulov. Nateraz sme si pre vás pripravili zoznam hier, ktoré by sa mohli na udeľovaní cien ukázať. Napríklad už vieme, že také pokračovanie Star Wars Jedi: Survivor by tam malo byť určite aj s dátumom vydania.

Contraband

Hra bola predstavená minulý rok počas Xbox eventu. Malo by ísť o kooperačnú open world akciu zasadenú do 70. rokov. Ocitnete sa v roli pašerákov, ktorí budú pre získanie dohodnutých predmetov využívať najmä vozidlá. Titul vyvíja Avalanche Studios, autori Just Cause, Mad Max a Rage 2. Zatiaľ sme mali možnosť vidieť len krátky teaser, je preto najvyšší čas, sa dozvedieť o hre čosi viac.

Titulný obrázok Youtube videa

Suicide Squad: Kill the Justice League

Hra od autorov preslávených svojou Batman: Arkham sériou mala pôvodne vyjsť už tento rok. Napokon však bola odložená na ten budúci, ktorý sa už neúprosne blíži tiež, a preto je najvyšší čas začať ukazovať hru častejšie. Doteraz sme videli len dva trailery a jeden gameplay trailer na minulom The Game Awards. Kratšie gameplay demo by nás určite potešilo.

Titulný obrázok Youtube videa

Marvel's Spider-Man 2

Nedávno sa o novom pokračovaní pavúčích mužov rozhovoril aj herec Tony Todd, ktorý si v dvojke zahrá Venoma. Hovorí, že hra bude nabitá akciou, prirovnal ju k úvodnej nahánačke z hry Miles Morales. Obyčajne máva Playstation na evente aspoň menšiu účasť, minulý rok napríklad ponúkli trailer na Horizon: Forbidden West. Tento rok by to mohol byť Spider-man 2, o ktorom sme naposledy počuli minulý rok.

Titulný obrázok Youtube videa

Indiana Jones

Xbox minulý rok predstavil svoje ďalšie eso v rukáve. Ide o hru Indiana Jones, ktorú v poslednom rozhovore producent Tod Howard opísal ako zmes rôznych žánrov. Titul vyvíja štúdio Machine Games, známe predovšetkým rebootom značky Wolfenstein. Xbox sa k hre dostal vďaka akvizícií Bethesdy z roku 2020, zatiaľ však nie je jasné, či pôjde o exkluzivitu. V prvom rade nás však zaujíma, či sú vývojári pripravení na poriadnu ukážku. Veď sa už neúprosne blíži aj nový Indiana Jones film.

Titulný obrázok Youtube videa

Assassin’s Creed: Mirage

Tento rok sme sa dočkali odhalenia hneď niekoľkých nových Assassin’s Creed hier. Respektíve sme skôr zistili smer, akým sa nasledujúce tituly budú uberať. Pred veľkou zmenou však ešte príde hra Mirage, ktorá mala byť pôvodne len väčším rozšírením. Napokon pôjde o plnohodnotný titul, ktorý by mal do veľkej miery orezať RPG prvky z posledných hier a priblížiť sa tak viac starším Assassin’s Creed. Zatiaľ sme videli len jeden cinematic trailer, je teda čas uvidieť niečo aj zo samotnej hry. Podľa posledných únikov, by sme si ju totiž mohli zahrať už budúci August.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom O hru roka si to rozdá týchto 6 hier. Je tam aj tá vaša GOTY?

O hru roka si to rozdá týchto 6 hier. Je tam aj tá vaša GOTY?

The Game Awards 2023 pozná svoje nominácie. Starfield sa medzi najlepšiu šesticu nedostal.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Kedy a kde sledovať The Game Awards 2022?

Kedy a kde sledovať The Game Awards 2022?

A koľko hier uvidíme?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Xbox prinesie na The Game Awards 2023 veľké oznámenia

Xbox prinesie na The Game Awards 2023 veľké oznámenia

Už o týždeň.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom The Game Awards 2022 sledovalo neuveriteľných 103 miliónov divákov

The Game Awards 2022 sledovalo neuveriteľných 103 miliónov divákov

Znovu sa počet divákov rapídne zvýšil.

Najpopulárnejšie hry