Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Alan Wake 2 na disku nevyjde, vývojárom to dáva "viac času na dokončenie"

Výhovorka.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Alan Wake 2 wallpaper

Alan Wake 2 si v krabicovej verzii nekúpite. Minimálne v deň vydania. Epic Games spolu s Remedy sa totiž rozholi, že hra bude dostupná v obchodoch len digitálne. 17. Októbra si tak hru kúpite len na Epic Games Store, PlayStation Store, Xbox Store a u ďalších online predajcov.

Kyle Rowley, šéf vývoja Alan Wake 2 priblížil, že rozhodnutie je úplne logické: "Tým, že sme prešli len na digitálnu verziu, máme samozrejme viac času na dokončenie hry," povedal Rowley pre Eurogamer. "V skutočnosti je to značný počet týždňov. Pretože ak by hra vyšla na disku, musí byť hrateľná aj bez patchov." Podľa Rowleyho tak či tak dnes ľudia viac kupujú len digitálne verzie, hlavne aj majú PS5 bez mechaniky alebo Xbox Series S.

Alan Wake 2

Alan Wake 2 sa predviedol trailerom, spoznal dátum vydania

Oficiálne FAQ uvádzajú ešte jeden dôvod a tým je cena. Epic Games sa rozhodol znížiť cenu o 10 eur na základe toho, že nemusí zabezpečovať výrobu a distribúciu hry a tiež sa nemusí deliť so ziskom s retailovými obchodami.

Cena hry Alan Wake 2 an Epic Games Store je teda 49,99 eur, na PS Store a Xbox Store je 59,99 eur.

Na druhej strane, prečo hru nevydať na disku neskôr po vydaní so všetkými patchmi? Stále sú tu ľudia, ktorí by si radi kúpili krabicovú verziu do zbierky. Krabicové verzie navyše bývajú lacnejšie, ako digitálne, pretože u krabicových verzií existuje väčšia konkurencia, ako keď hra vyjde len na PS Store za plnú cenu.

Alan Wake 2 Saga Anderson

Gameplay video Alan Wake 2 predstavuje Sagu Anderson v akcii

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry