Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Autor úspešného High on Life: Game Pass je obrovská pridaná hodnota

Vydal najúspešnejšiu Game Pass hru tento rok.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

22. December 2022

High on Life Game Pass

Singleplayerová FPS High on Life od tvorcov seriálu Rick & Morty zožala obrovský úspech. Vydaná bola pred týždňom v službe Xbox Game Pass ale aj na Steame, kde sa jej v skutočných predajoch za plnú cenu podarilo prekonať COD: Modern Warfare II aj FIFU 22.

High on Life sa stala najpopulárnejšou Game Pass hrou tento rok a v celej histórii Game Passu ide o najväčší third-party launch, teda štúdia mimo Xbox Game Studios. Game Pass má momentálne okolo 30 miliónov predplatiteľov, avšak nevieme, koľko z nich si hru stiahlo.

Justin Roiland, zakladateľ Squanch Games v Xbox Podcaste rozprával o tom, prečo sa vlastne rozhodol hru vydať do Game Passu:

"Sme nezávislé štúdio. Sme malí. A chceme mať fond, aby sme mohli vytvoriť viac zábavných bláznivých hier. A to pre nás bolo na zváženie. Fakt chceme, aby sa táto hra dostala von. Chceme, aby sa jej darilo. Chceme, aby sa dobre pradávala. A podľa toho, čo som zistil pri mojom malom pátraní a pýtaní sa rôznych ľudí, bol Game Pass v tomto ohľade obrovskou pridanou hodnotou."

"Predtým, ako sme sa rozhodli, že to spustíme, som sa rozprával s niekoľkými ďalšími ľuďmi zo štúdia, ktorí už niečo vydali na Game Pass," povedal Roiland v podcaste. "A nakoniec som na základe toho dospel k záveru, že je to pridaná hodnota. Pretože v podstate je tu veľa ľudí, ktorí by si inak hru nevybrali a nezahrali vôbec."

"Ak je niekto na vážkach alebo na hru prvý raz narazí niekde v obchode? Ak je predplatiteľom služby Game Pass, môže si ju jednoducho stiahnuť a hneď si ju zahrať," dodal. "Je to mocný nástroj na získanie veľkého dosahu. Ak naozaj veríte, že ste vytvorili niečo hodnotné, je to dosť silný nástroj."

Roiland sa tak pridáva k množstvu iných vývojárov, ktorí vďaka Game Passu prerazili aj na iných platformách. Získali tak peniaze na vývoj nie len od Xboxu, ale aj z predajov na inej platforme, pretože hra sa vďaka Game Passu stala virálnou.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Divoký High on Life vychádza dnes, sleduj launch trailer

Divoký High on Life vychádza dnes, sleduj launch trailer

Od tvorcov seriálu Rick and Morty.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom High On Life v predajoch prekonal COD aj FIFU

High On Life v predajoch prekonal COD aj FIFU

Aj napriek tomu, že je v Game Passe skoro zadarmo.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom High on Life - Recenzia

High on Life - Recenzia

Zábavná komédia od Justina Roilanda.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Dying Light 2 Čeština - Info o CZ preklade

Dying Light 2 Čeština - Info o CZ preklade

Bude mať Dying Light 2 češtinu? Zatiaľ to vyzerá, že áno.