Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Battlefield 2042 dostane režim Portal, editor pre hráčov

Obrovská sada nástrojov pre tvorbu vlastných módov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Battlefield-2042-Portal-Mode-Robo-Dogs

Len chvíľu pred oficiálnym oznámením, na internet unikli detaily o novom režime Portal pre Battlefield 2042. Ide o editor pre hráčov, vďaka ktorému bude možné skombinovať štyri hry Battlefield a vytvoriť jedinečné módy z oficiálnych assetov od DICE ale aj od samotných hráčov.

Battlefield 2042 Portal so sebou prinesie vozidlá, zbrane a obsah z troch klasických hier - Battlefield 1942, Battlefield Bad Company 2 a Battlefield 3. Do Battlefield 2042 tak pribudne šesť známych máp z týchto hier, napríklad Arica Harbor a Valparaiso z Bad Company 2, Caspian Border a Noshahr Canals z Battlefield 3.

Battlefield 2042 Portal obsahuje sadu nástrojov na tvorbu herných módov

V Portal si budete môcť vytvoriť aj módy, ktoré nie sú v základnej hre Battlefield 2042. Napríklad obľúbený Rush. Poslúži vám k tomu rozsiahly editor mapy, hernej logiky a pravidiel, ktoré si môžete meniť podľa seba.

Menu Portal obsahuje tri kategórie - herné režimy od DICE, režimy vytvorené komunitou, ktoré DICE schválilo a následne samotný editor. Vaše vytvorené módy potom môžete zdieľať s kýmkoľvek, alebo si ich zahrať s kamarátmi, proti AI. Režimy schválené DICE budú pravidelne aktualizované.

V hre sa môžu proti sebe postaviť vojaci z druhej svetovej vojny a moderní vojaci z Battlefield 2042. V editore bude možné nastaviť až 100 prvkov zbraní a vozidiel, ale samozrejme, zbrane nebudú balansované. Táto úloha ostáva na hráčoch, napríklad zbraniam z druhej svetovej môžu pridať damage, aby sa vyrovnali moderným.

Vizuálny editor scriptov zase hráčom dovolí vytvárať pokročilú logiku hry a pravidlá. Napríklad je možné vytvoriť pravidlo, že po zabití hráča si automaticky zoberiete do ruky jeho zbraň. Vytvoriť tak môžete herný mód Gun Game. Štúdio plánuje zverejnil aj tutoriály, aby scriptovanie a prácu v editore zvládol naozaj každý.

Vývojári dokonca pridali funkciu zdieľania hernej logiky a scriptov. Uľahčí to prácu začiatočníkom, ale aj tímu moderov, ktorí na scripte pracujú spoločne. Všetky zmeny sa budú ukladať ako nové súbory a tak bude vývoj v skupine možný.

Portal bude podstatná live-service časť hry

Obsah pridaný do Battlefield 2042 po vydaní pribudne aj do Portal. Užívatelia tak budú mať prístup k ďalším assetom a herným režimom aj ďalšie mesiace a roky. DICE bude navyše Portal prispôsobovať na základe požiadaviek komunity.

Ak bude komunita chcieť assety z iných Battlefield hier, DICE sa o to postará. Životnosť tohto režimu by tak mala byť dlhodobá a nové módy by mohli vznikať aj roky po vydaní.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Battlefield 2042 presúva súboje do českých lesov

Battlefield 2042 presúva súboje do českých lesov

Pribudne česká mapa Reclaimed.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Battlefield 2042 Season 4 vyzerá poprdeli, štartuje tento mesiac

Battlefield 2042 Season 4 vyzerá poprdeli, štartuje tento mesiac

Žeby starý dobrý Battlefield?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Battlefield Portal dostal prvý trailer

Battlefield Portal dostal prvý trailer

Battlefield podľa vašich pravidiel.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Zahrajte si Battlefield 2042 úplne zadarmo

Zahrajte si Battlefield 2042 úplne zadarmo

EA sa snaží naštartovať Battlefield 2042, na pár dní otvára brány pre všetkých.