Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

CD Projekt RED oznámil nového Zaklínača, čo všetko vieme?

Pozrime sa na nové, aj staršie informácie.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
The Witcher 4 CD Projekt RED

Poľské štúdio CD Projekt RED už dávnejšie oznámilo, že The Witcher značka nekončí tretím dielom. Hoci príbeh Geralta z Rivie bol ukončený, zo sveta Zaklínačov nás čaká ešte mnoho dobrodružstiev.

Vývojári včera oficiálne oznámili novú hru The Witcher, ktorá začne novú ságu, teda nebude to len jeden diel. Ďalší The Witcher je vo vývoji na najnovšom Unreal Engine 5 v spolupráci s Epic Games. Môžeme teda očakávať, že keď svoje sily spoja technici z Epicu a majstri dizajnu otvoreného sveta z CD Projekt, bude to paráda.

CD Projekt vo svojej tlačovej správe napísal, že zo svojho enginu REDengine prechádza na Unreal Engine 5 v rámci niekoľko ročného strategického partnerstva. Je možné, že ho budú používať aj iné hry štúdia. Podľa správy nejde len o licenciu, ale o hlbokú spoluprácu pri vývoji hry a zároveň aj enginu.

REDengine bol využívaný už od roku 2011 a beží na ňom The Witcher 2: Assassins of Kings, The Witcher 3: Wild Hunt aj Cyberpunk 2077.

Hra sa nebude volať The Witcher 4

Adam Kiciński z CD Projekt RED pred časom povedal, že prvé tri hry v sérii Zaklínač boli trilógia so začiatkom a koncom. Preto nová hra nebude niesť názov The Witcher 4.

Kedy vyjde nový Zaklínač na Unreal Engine 5?

Štúdio vo svojej správe zdôraznilo, že okrem oznámenia prác na novej hre a Unreal Enginu 5, neposkytne žiadne detaily o dátume vydania ani o stave, v akom hra momentálne je.

Treba tiež poznamenať, že Unreal Engine 5 je na trhu dostupný sotva rok a vývoj veľkej RPG hry s otvoreným svetom trvá 4-7 rokov. Navyše z histórie vieme, ako dlho trvá vývoj novej hry v CD Projekt RED. Napríklad Cyberpunk 2077 bol oznámený v roku 2012 a vydaný v roku 2020 a ešte ani to nebol úplne dokončený.

Na novú hru Zaklínač si teda budeme musieť počkať. Každopádne, takmer určite vyjde len na súčasnú generáciu konzol a PC, teda nebude obmedzovaný výkonom hardvéru starých konzol.

The-Witcher-3-Next-Gen

Next-gen verzia The Witcher 3 má stále vyjsť ešte tento rok

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry