Čeština GTA 5 nakoniec voľne na stiahnutie

15 mája, 2015 Lukáš Kanik

Môžete si ju stiahnuť aj priamo tu – aktualizovaný odkaz

Posledných pár dní čelili autori českého prekladu GTA V kritike kvôli tomu, že sa vyhrážali – ak sa čeština objaví na fórach a úložných serveroch na stiahnutie, s projektom skončia. Češtinu od dnes majú k dispozícii zákazníci obchodu XZone, ktorý češtinu z časti sponzoroval (okrem sponzoringu XZone sa vyzbieralo na češtinu cez 71 tisíc KČ).

Mohlo by ťa zaujímať: Je toto prvý gameplay z GTA 6?

Facebooková stránka prekladateľov je dnes už zrušená, dôvodom bolo vyhrážanie sa od fanúšikov, možno práve preto, že sa autori vyhrážali skôr skončením projektu:

“Ahoj Fanoušci, 
Nekteří z vás si asi už přečetly zprávu na našem Facebooku, že jsem byl nucen FB stranku uzavřít. Důvodem bylo napadání a vyhrožování od annonymu a už mi to opravdu nepřislo směšný. Proto jsem se rozhodnul, pro své zdravý, naše FB stránky dočasně vypnu. Děkuji za pochopení

Na facebook im pritom denne chodili tisíce správ s dotazmi od ľudí, ktorí si ani neprečítali oznamy od autorov. Navyše podľa našich info môže za arogantné správanie skupiny len jeden z ich členov, ktorí facebook stránku spravoval.

Od dnes visí na stránkach češtiny oznam. Znamená to, že autori prestali vyberať od hráčov peniaze a češtinu sa rozhodli uvoľniť pre všetkých tak skoro, ako to pôjde. Zákazníci obchodu XZone ju ale majú od dnes a len pár hodín po tom sa čeština objavila na internete. V rámci voľného šírenia, ktoré autori oznámili na svojej stránke si teda češtinu do GTA V môžete stiahnuť tu.

EDIT: Oznam zo stránok češtiny sme odfotili pred tým, než text stihli pozmeniť, pôvodný text je ešte viditeľný v cache google a je na obrázku nižšie. Dnes už zmazali časť textu “Čeština bude uvolněna pro všechny, hned jak to půjde” a tiež aj oznam o nefunkčnosti FB stránky.

GTA V Cesky oznam

Sledujte ma: