Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Football Manager 2023 má dátum vydania, príde do Game Passu

A po prvý krát vyjde aj na PS5!

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Football Manager 2023 Xbox Game Pass

Sega to tento rok poriadne rozbalí. Ich populárny Football Manager 2023 totiž vyjde na viac platformách, než kedykoľvek predtým. Táto populárna manažérska hra bola známa skorej ako doména PC hráčov, to sa však už niekoľko rokov mení.

Football Manager 2023 vyjde tento rok 8.11.2022 na všetky známe platformy. Hru si môžete kúpiť na PC, Xbox, Switch, prvý krát aj na PlayStation 5 ale hra vyjde v mobilnej edícii aj na iOS, Android a Apple Arcade. Samozrejme, mobilné verzie budú pravdepodobne trochu iné, ako hlavné verzie na PC a konzoly. PlayStation 5 verzia dokonca využije funkcie ovládača DualSense.

Titulný obrázok Youtube videa

Skvelou správou je aj vydanie hry v Xbox Game Pass. K dispozícii budú hneď dve verzie - vďaka Xbox Game Pass si hru zahráte na Xboxe, PC hráči ju zase nájdu v knižnici PC Game Pass. Majitelia Xbox Game Pass Ultimate budú mať k dispozícii obe tieto verzie.

Viac o hre z oficiálnej tlačovej správy z Cenegy:

FM23 fanouškům přiblíží všechny prvky této krásné hry, od fanoušků na tribunách přes lovce talentů, hráče, manažery soupeřů až po nově licencované soutěže, jako je Liga mistrů UEFA, Evropská liga UEFA a Evropská konferenční liga UEFA. V následujících týdnech představíme nové herní funkce na sociálních platformách hry Football Manager, na oficiální stránce hry a v našem centru pro členy hry Football Manager, FMFC.

Fanoušci, kteří si od nynějška do vydání předplatí hru FM23 (pro PC a Mac) od digitálního prodejce schváleného společností SEGA*, získají 20% slevu a možnost zahájit svou manažerskou kariéru s předstihem díky předběžnému přístupu ke hře FM23. Předprodej prostřednictvím obchodu Microsoft Store bude brzy k dispozici.
Předběžný přístup bude dostupný na Steamu, v obchodě Epic Games Store a v obchodě Microsoft Store zhruba dva týdny** před oficiálním datem vydání. Kariéry v rámci hry jednoho hráče zahájené v tomto období lze přenést do závěrečné verze hry.

Fanoušci, kteří si zakoupí fyzickou kopii FM23, si všimnou, že letošní edice neobsahuje disk. V každém balení namísto něj najdou unikátní kód, který jim umožní hru aktivovat na Steamu, na Epic Games nebo v obchodě Microsoft Store.

Odstraněním disku a brožury z letošní edice a dalším zdokonalením našeho ekologického balení snížíme celkovou uhlíkovou stopu balení FM23 o 47 % oproti FM22. Celková gCO2 stopa balení hry Football Manager se snížila z 256 u verze Football Manager 2019 na pouhých 66 u verze FM23.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Football Manager 2023 ode dneška v prodeji

Football Manager 2023 ode dneška v prodeji

Sledujte launch trailer

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Football Manager 2023 na PS5 nevyjde, neprešla certifikáciou

Football Manager 2023 na PS5 nevyjde, neprešla certifikáciou

Sony hru zastavilo len pár dní pred vydaním.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Takto vyzerá Gran Turismo 7 vo VR

Takto vyzerá Gran Turismo 7 vo VR

Sony zverejnilo krátke zábery z hrania Gran Turismo 7 na Playstation VR2.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Rich Dad Simulator je ďalší z podivných poľských simulátorov

Rich Dad Simulator je ďalší z podivných poľských simulátorov

Simulátor nie je to, čo si myslíte.