Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Fortnite si za jeden deň zahralo 44 miliónov hráčov

Rekordný deň pre Epic Games.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Fortnite OG Season 1

Senzácia menom Fortnite zdá sa nemá hraníc. Epicu sa totiž aj po piatich rokoch darí udržať obrovské počty hráčov, vďaka čomu Fortnite generuje masívne zisky. Cez víkend sa im podarilo prekonať vlastné rekordy.

Fortnite totiž spustil novú sezónu, ktorá vracia Fortnite do roku 2018 na originálnu, prvú mapu Battle Royale. Fortnite OG Chapter 1 v podstate uvádza späť battle-royale režim, ktorým sa Fortnite v roku 2018 preslávil. Už vtedy hra dokázala zarábať 5 miliárd ročne.

Návrat do roku 2018 a nostalgia spôsobili masívny prílev hráčov, aj tých, ktorí Fortnite už roky nehrajú. Cez víkend si Fortnite za jeden deň zahralo neuveriteľných 44,7 miliónov hráčov, ktorí spolu nahrali 102 miliónov hodín v Battle Royale.

Naraz bolo v hre viac ako 6 miliónov hráčov. Nebol tak dosiahnutý rekord z roku 2020, kedy sa na Fortnite koncerte Travisa Scotta zúčastnilo 12 miliónov hráčov naraz, ale aj tak ide o vysoké číslo. Pre porovnanie, najvyšší Steam rekord dosiahnutý v počte hráčov naraz drží PUBG a to 3,2 milióna.

Na druhej strane, Fortnite nedosahuje čísla ako má Roblox. Tam sa denne do hry prihlási až 66 miliónov hráčov. Fortnite aj napriek tomu za rok 2022 zarobil 6 miliárd dolárov.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry