Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Forza Horizon 5 čeština potvrdená + ďalšie info

Jedna z top hier na Xbox a PC dostane CZ titulky.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Forza-Horizon-5-Cestina-CZ-Titulky

Asi najkrajšia hra press konferencie Xboxu z E3 2021, Forza Horizon 5, vyjde u nás s českými titulkami. Tak ako v prípade Forza Horizon 4, tak aj vo Forza Horizon 5 bude čeština hneď pri vydaní a to aj na PC aj na Xbox Series X a S.

Microsoft zoznam podporovaných jazykov zverejnil na svojich stránkach, kde sme sa tiež dozvedeli zoznam jazykov s dabingom. Plný preklad bude Anglický, Francúzsky, Nemecký, Španielsky a Portugalský. Titulky dostane celkovo 15 jazykov, okrem iného aj Poľský a Maďarský.

Čeština Forza Horizon 5 hneď pri vydaní na PC a Xbox

CZ titulky vo Forza Horizon 5 sú ďalším pozitívnym krokom Microsoftu na našom trhu. Za vývojom hry stojí štúdio Playground, ktoré okrem Forzy pracuje aj na Fable. Je dosť možné, že sa češtiny dočkáme práve aj v tejto RPG hre.

Či budú mať české titulky aj iné Xbox exkluzivity, zatiaľ nie je známe. Microsoft však na blogu odpovedal aj na ďalšie otázky, ktoré by nás mohli zaujímať.

Spolu s týmto parádnym prvým trailerom prišiel aj dátum vydania, hra vyjde 9.11.2021. Je však možnosť si ju zahrať o tri dni skôr a to 5.11.2021. Skorší prístup do hry dostanú majitelia Premium Edition a Xbox Game Pass členovia. Majitelia štandardnej a Digital Deluxe edície si môžu osobitne dokúpiť Premium Add-On, vďaka ktorému získajú prístup do hry skôr.

Forza Horizon 5 vyjde na Steame aj na Androide

Platformy, na ktoré Forza vyjde sú: Xbox Game Pass, Xbox Series X a S, Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Windows Store, Steam a Android (cez cloud). Je to Xbox Play Anywhere titul - stačí si hru kúpiť na PC a hrať ju môžete aj na Xboxe. Všetky spomínané platformy podporujú cross-play, takže si môžete Forzu zahrať s kamošmi na inej platforme.

Cena hry je 9,99 eura na mesiac, ak idete cez Xbox Game Pass. Základná hra stojí 59,99€. Deluxe vás vyjde na 79,99 eura a Premium edícia stojí 99,99€. Ak chcete balíček prémium osobitne, vyjde vás na 49,99 eura.

Na Xbox Series X hra pobeží v 4K a 30fps, na Series X pobeží v 1080p a 30fps. V performance móde môžete mať 60fps na oboch konzolách. Hra obsahuje raytracing.

Forza Motorsport Trailer Xbox Series X

Forza Motorsport oznámená na Xbox Series X

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Poznáme veľkosť Forza Horizon 5, má cez 100 giga a stiahnuť sa dá už dnes

Poznáme veľkosť Forza Horizon 5, má cez 100 giga a stiahnuť sa dá už dnes

Microsoft spustil preload Forza Horizon 5.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Takto vyzerá mapa Hot Wheels DLC pre Forza Horizon 5

Takto vyzerá mapa Hot Wheels DLC pre Forza Horizon 5

Bude obrovská a spojí tri biómy.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Forza Horizon 5 slaví 10 let festivalu Horizon

Forza Horizon 5 slaví 10 let festivalu Horizon

Desáté výročí Horizonu je tady a festival Horizon Mexico je připraven tento neuvěřitelný milník náležitě oslavit.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Forza Horizon 5 má už 4,5 milióna hráčov za prvý deň

Forza Horizon 5 má už 4,5 milióna hráčov za prvý deň

Najväčší launch hry Xbox Game Studios.