Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Herný priemysel je už väčší, než filmový a športový v US dokopy

Hodnota herného priemyslu v roku 2020 narastie na predpokladaných 180 miliárd dolárov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Gaming-Room

Pandémia COVID-19 pomohla najviac hernému priemyslu. Spolu so spustením dvoch nových konzol do predaja v Novembri 2020, herný priemysel zaznamenal rekordné zisky, predaje aj rekordný záujem verejnosti. Napríklad odovzdávanie cien The Game Awards sledovalo 3,5-násobne viac ľudí, ako odovzdávanie Oscarov.

Herný priemysel už dávno prekročil hodnotu filmového a hudobného priemyslu na celom svete dokopy. Analytici z MarkerWatch však predpokladajú, že hodnota herného priemyslu tento rok presiahla aj kombinovanú hodnotu filmového a športového priemyslu v US.

Zisky z hier v roku 2020 podľa IDC narástli o neuveriteľných 20% v porovnaní s rokom 2019. Herný priemysel v roku 2020 sa vyšplhal na hodnotu 179,7 miliárd dolárov. Filmový priemysel sa odhaduje na 100 miliárd dolárov a športy v severnej Amerike majú hodnotu 75 miliárd.

Podľa MarketWatch to je nie len pandémiou, ale aj spôsobmi, akými sú hry distribuované k ľuďom. Hry na mobiloch si dnes môže zahrať prakticky každý človek so smartfónom na svete, dostupné sú aj služby ako Xbox Game Pass, Stadia, GeForce Now. Steam a Epic Games Store ešte viac rozšírili svoje pôsobenie na PC hráčov, v prípade Epicu išlo o zníženie cien noviniek. Čína zase zrušila ban na konzoly a vďaka Tencent a NetEase prichádzajú di Číny aj západné tituly.

Najviac cashu prinášajú mobilné hry. V roku 2020 je odhad ziskov až 87,7 miliárd dolárov z mobilného hrania.

V prieskume ľudia uviedli, že od vypuknutia pandémie v Marci tohto roka, až 79% respondentov si zahralo nejakú hru. Priemerná doba hrania sa zvýšila z 12 hodín týždenne (2019) na 14 hodín týždenne (2020).

Marvels-Spider-Man-2-Photo-2

Najvplyvnejšie štúdio v hernom priemysle? Prekvapí ťa, že Disney

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry