Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Intel predstavil grafickú kartu ARC A770, poznáme cenu aj dátum vydania

Má byť silnejšia ako RTX 3060.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

27. September 2022

Intel-ARC-graficka-karta-cena

Intel už nejaký čas útočí na trh s grafickými kartami, ktoré sú aj dnes nedostatkovým a predraženým tovarom. Intel chce však zacieliť na strednú až nižšiu triedu. Ich najvyššia rada bude atakovať "len" RTX 3060, je to však jedna z najobľúbenejších kariet na trhu.

Intel ARC A770 s cenou 329 dolárov je na rovnakej cenovej úrovni, ako maloobchodná cena Nvidia GeForce RTX 3060 (bez dane). Intel však sľubuje, že ARC A770 je s prehľadom výkonnejšia.

Najvýkonnejší ARC obsahuje až 16 GB pamäte GDDR6, takt referenčnej grafiky je na 2100 MHz a obsahuje 32 Xe jadier. Hoci RTX 3060 má dedikované jadrá na RayTracing, podľa Intelú nová ARC grafika dosahuje až o 65% lepší výkon raytracingu pri 1080p. Výkon v 1440p by tak mal byť niekde medzi RTX 3060Ti a RTX 3070. Druhá spomínaná karta však oficiálne stojí až 499 dolárov.

Na nezávislé benchmarky si budeme musieť ešte pár týždňov počkať. ARX 770 príde na trh 12.10.2022. K dispozícii budú aj 8GB verzie.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený