Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Lords of the Fallen predviedol silu Unreal Engine 5

Tak nádherná grafika, že mám chuť si to zahrať.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Lords of the Fallen Unreal Engine 5

Štúdio Epic Games malo včera konferenciu pri príležitosti otvorenia GDC 2023, ktorá sa po rokoch pandémie vrátila do fyzického priestoru. Firma venovala Unreal Enginu niekoľko hodín, pričom odprezentovala nie len technikálie a novinky verzie 5.2, ale aj množstvo hier, ktoré Unreal Engine poháňa.

Jednou z tých hier, ktoré sa včera ukázali na pódiu je aj Lords of the Fallen, RPG od štúdia HEXWORKS (CI Games). Lords of the Fallen je jednou z prvých AAA hier na Unreal Engine 5, ktoré by mali vyjsť už tento rok.

Vývojári vo video prezentácii ukázali, ako využívajú Nanite, Lumen a Metahuman. Vďaka Nanite dokázali do hry dostať extrémne kvalitné 3D modely prostredí aj postáv a ultradetailnými textúrami. Lumen zase zaručuje realistické nasvietenie v akejkoľvek dennej dobe, v interiéroch aj exteriéroch a vďaka Metahuman si hráči môžu prispôsobiť detailne svoju postavu.

Po zhliadnutí tohto videa môžem povedať, že Lords of the Fallen je doteraz najkrajšia soulsborne hra na trhu a už len pre vynijakúcu atmosféru si to chcem zahrať. Pridávam do wishlistu.

Lords of the Fallen vyjde na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5 už tento rok.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články