Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Nvidia ukázala budúcnosť konverzácie s NPC postavami cez AI

Takto môžu NPC postavy odpovedať na vaše otázky.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
nvidia-ace-for-games-kairos-demo-screenshot-001

Na svete už existujú tech demo projekty, v ktorých môžete voľne konverzovať s NPC postavami. Pár indie vývojárom sa totiž podarilo do hry dostať ChatGPT, ktorý generuje odpovede a tie sú následne rozprávané syntetickým hlasom priamo hráčovi. 

Ide o akýsi prevodník hráčovho hlasu na text, ktorý potom ChatGPT spracuje, pripraví odpoveď a jeho text sa znovu skonvertuje na hlas. 

Nvidia sa pokúsila vytvoriť svoj vlastný systém, ktorý nazvala ACE. Ide o balík nástrojov, ktorými môžu vývojári vdýchnuť "život" svojim NPC postavám takmer bez roboty. Nvidia totiž spojila niekoľko svojich existujúcich technológií do jednej. 

Nvidia ACE dokáže previesť reč hráča do mikrofónu na text, text dokáže previesť na reč cez syntetický hlas, dokáže generovať kontextuálne odpovede a nakoniec animuje tvár NPC postavy priamo do hovorenej reči.

V praxi by to znamenalo, že Nvidia ACE by mohla generovať odpovede v akomkoľvek jazyku v prípade, že by bola knižnica trénovaná aj na ďalšie jazyky okrem angličtiny. 

Nižšie si môžete pozrieť video priamo od Nvidia, ako to funguje v praxi, v krátkom deme Kairos. Hráč sa barmana spýta niekoľko otázok cez mikrofón a ten mu logicky odpovie. Nvidia tiež oznámila, že systém ACE budú z časti používať hneď niekoľkí vývojári. Napríklad GSC Game World pre Stalker 2 a Fallen Leag pre Fort Solis generujú mimiku tvárí podľa textu.

Titulný obrázok Youtube videa

Centrumher OpenAI Banner

ChatGPT a AI spravia revolúciu v rozhovoroch s hernými NPC postavami

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry