Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Pokemon-GO-Auto-Catcher-test

Pokémon Go Auto Catcher od Brook, funguje to?

Čo všetko tento auto catcher dokáže?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

09. Apríl 2022

Hráči Pokémon GO iste neraz rozmýšľajú nad kúpou Pokémon GO Plus, oficiálneho náramku na automatizované chytanie pokémonov. Ide o malé Bluetooth zariadenie, ktoré si spárujete s hrou Pokémon GO a pomôže vám chytať pokémonov a otáčať pokéstopy bez použitia mobilu. Ako to funguje a aké limity takýto auto catcher má, sa dozviete v tomto teste.

Dostal sa mi pod ruky Pocket Auto Catch Plus od taiwanskej firmy Brook, ktorá vyrába rôzne drobnosti. V malom balení nájdete gumový náramok, samotný auto catcher, nabíjačku a manuál. Papierový návod obsahuje všetky informácie o tom, čo auto catcher dokáže, ako tieto úkony zobrazuje na displeji, čo znamenajú vibrácie a v neposlednom rade aj návod na spárovanie s mobilom. Dokonca si môžete stiahnuť aj sprievodnú aplikáciu, v ktorej sa dajú zapnúť a vypnúť jednotlivé funkcie náramku.

Plus model od firmy Brook má oproti iným modelom indikátor batérie ale aj oznámenie v prípade neaktivity ešte pred tým, ako sa odpojí od Pokémon GO. Mne sa odpájal zhruba po 30-50 minútach neaktivity čo je dosť krátko, ale dosť dlho, aby v meste plnom Pokéstopov naplnil inventár. Na jedno nabitie mi vydržal niekoľko dní.

Ako funguje párovanie zariadenia a čo zobrazuje displej?

Po prvom nabití nebol s párovaním žiadny problém. Zapol som si Pokémon GO, v nastaveniach som si zapol funkciu Pokémon GO Plus (tak sa volá oficiálny náramok) a následne som si mohol pripojiť tento „fejkový“ Plus náramok ku hre. Hra vás vyzve, aby ste počas párovania ťukli na displej náramku, do pár sekúnd je spárovaný a v hre sa objaví zelená ikonka. Ak je náramok odpojený, táto ikonka je fialová. Žiadosť aplikácie o párovanie však musím potvrdiť vždy, keď náramok párujem, je to otravné.

Displej náramku Pocket Auto Catch Plus je extrémne jednoduchý a zobrazuje len animované piktogramy. Tie si budete musieť naštudovať v manuáli a naučiť sa ich význam. Sú si dosť podobné. Piktogramy zobrazia keď je na blízku Pokéstop, keď bol Pokéstop otočený, keď bol chytený Pokémon, alebo ušiel ale zobrazí aj to, keď bol chytený úplne nový Pokémon. To všetko sprevádzajú silné vibrácie. V hustom meste vám náramok bude vibrovať tak často a tak silno, že si ho radšej zložíte z ruky a dáte do vrecka. Škoda, že sa nedajú stlmiť.

Krátkym ťuknutím dotykového tlačidla na displeji si prepínate medzi týmito funkciami a dlhým ich môžete vypnúť. Napríklad ak máte už plný inventár a nechcete, aby náramok upozorňoval na každý nový Pokéstop, funkciu otáčania Pokéstopov môžete deaktivovať.

It just works.

Na čo je náramok určený, to funguje. Pokéstopy odhalí v momente, ako sa dostanú do oblasti vašej postavy a trvá len pár sekúnd, než ich automaticky otočí. Pokéstopy stihne otočiť aj pri jazde autom zhruba do rýchlosti 60km/h, čiže počas jazdy v meste úplne bez problémov. S chytaním pokémonov je to podobne.

Zariadenie pochytá automaticky všetkých pokémonov v okruhu. Využíva na to len obyčajné – červené Pokélopty, iné nie. Preto ich vždy musíte mať v zásobe dostatok. Pokémonov bude chytať aj keď máte zhasnutý mobil, alebo používate inú aplikáciu, Pokémon GO však musí bežať na pozadí. Rozdiel medzi originálnym Pokémon GO Plus a Pokémon Auto Catcher je teda ten, že nemusíte s náramkom ani mobilom nič robiť a nič stláčať, všetko zvláda sám.

Auto Catcher je teda primárne určený na dve veci. Pasívne otáčanie Pokéstopov/Gymov a chytanie pokémonov v okolí, bez nutnosti používať mobil, alebo ťukať do náramku. Ak bývate v meste plnom Pokémonov a stopov, inventár vám zaplní relatívne rýchlo. Ešte treba dodať, že za jedno chytenie Pokémona náramkom získate 150xp.

Auto Catcher ich nepochytá všetky

Jednou z nevýhod tohto auto catchera je, že nepochytá všetkých pokémonov v dosahu. Šanca, že Pokémon ujde, je oveľa vyššia ako pri chytaní ručne. Z posledných 45 pokusov o chytenie bolo 21 neúspešných. V tomto prípade prídete o Pokéloptu a Pokémon zmizne z mapy.

Ostatné nevýhody som už spomenul. Displej je veľmi strohý (skoro nečitateľný na slnku!) a význam obrázkov sa musíte naučiť, vibrácie sú príliš časté a príliš silné a náramok sa po pár desiatkach minút odpája od zariadenia. Ale funkciu automatického otáčania Pokéstopov (aj pri jazde autom) a chytanie Pokémonov zvláda. Pri vysokej cenovke 50 dolárov je model Brook Pocket Auto Catch Plus na zváženie. Nemyslím si, že cena je adekvátna, keď dneska máme lacnejšie fit náramky s viac funkciami a lepším displejom.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Detaily PC verzie GTA V – čo pribudne nové?

Detaily PC verzie GTA V – čo pribudne nové?

Našli sme množstvo skvelých detailov, ktoré by vás mali zaujímať!

Titulný obrázok pre článok s nadpisom 3 najhoršie miesta, kde Pokemon GO zaviedol hráčov

3 najhoršie miesta, kde Pokemon GO zaviedol hráčov

Sú miesta, kde by sa predsa len malo isť za iným účelom, ako chytať Pokemonov.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Uncharted 4 príde na PC, tvrdí Sony investorom

Uncharted 4 príde na PC, tvrdí Sony investorom

Z prezentácie Sony sa dozvedáme niekoľko zaujímavostí.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Objavilo sa kopec detailov o Hogwarts Legacy, zatiaľ nepotvrdených

Objavilo sa kopec detailov o Hogwarts Legacy, zatiaľ nepotvrdených

Očakávaná hra zo sveta Harry Potter.